bolak

Když se pachatel vraždy přizná svýmu právníkovi že někoho zabil a prozradí i kde se nachází tělo, a ten právník to…

…vykecá ven, resp. nahlásí to na policii, která následně objeví tělo oběti, můžou toho dotyčnýho stíhat, když to řek vlastně jen svýmu právníkovi, jenž byl vázán mlčenlivostí?

Odpovědi
anonym

Mohou „dotyčnýho stíhat“ – ba dokonce musí – policie ani státní zástupce nemohou běžně nestíhat trestný čin, ať se o něm dozvědí z jakéhokoli pramene a za jakýchkoli okolností.
Ten právník by ale také mohl mít problémy – např. by mu hrozilo vyškrtnutí z advokátní komory.

Jsemtady

Pravnik to udelat proste nesmi. Muze se leda vzdat zastupovani a prenechat to nekomu kdo ma lepsi zaludek.

Reezo

Hlavně se ten právník z diskredituje a i kdyby ho nevyškrtnuli z advokátní komory, tak kdo by chtěl právníka, který na své klienty donáší… Byl by z něj outsider, který by zastupoval maximálně lidi, kteří si nemohou dovolit právníka…

bolak

Reezo: no dobře, ale to je úplně mimo otázku :) ptám se na pachatele, né na právníka..

bolak

Jsemtady: to že právník nesmí… o to se tu nejedná, ptám se na to, když taková situace nastane