bauerlukin

Když se otužujete, není Vám potom v létě veliké horko? Větší horko než kdyby jste se neotužovali?

Zkrátka jestli potom netrpíte, díky předem

Nejlepší odpověď
aliendrone

Opak je pravdou. Otužováním trénuješ/zvyšuješ schopnost přizpůsobení se různým teplotním podmínkám, tudíž i teplo snášíš kupodivu LÉPE. :)

Další odpovědi
successful

Smyslem otužování je, že se naučíš dobře snášet zimu i horko. Je to o přizpůsobení se a snášení okolních teplot a vlivů. Celkově díky tomu budeš silnější, odolnější, přípravenější. Taky to posiluje imunitu, zdraví a správnou cirkulaci krve.

Kepler

Možná by se dalo považovat za otužování tzv. studený odchov, tj. bydlení ve studeném bytě. Před jednom přestěhování mi přišla jako normální teplota max. 22 st. V létě jsem se cítil normálně. Teď bydlím v bytě, kdy je v létě až 31 st. a málem z toho šílím. Při 24 st. už je mi zima a nosím mikinu a tepláky. Dříve nemyslitelné. Jinými slovy: člověk si zvykne na všechno. Jo a venku mi je pořád fajn až do 30 st. , ale 35 st. je už pro mně moc.

Boy 13

Asi to na to nebude mít vliv. Spíše bych řekl, že otužování není bezpečné. Třeba někdo může mít nějakou srdeční vadu, nebo trpět s tlakem a vůbec o tom neví, rozhodne se, že vleze do ledové vody v lednu nebo únoru a může se mu přihoršit zdravotní stav.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Justin1

Jak tolik lidí dokáže dospět k tomu, že napíšou takový patvar jako „kdyby jste“?