Avatar uživatele
bauerlukin

Když se otužujete, není Vám potom v létě veliké horko? Větší horko než kdyby jste se neotužovali?

Zkrátka jestli potom netrpíte, díky předem

Zajímavá 0 před 1231 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Opak je pravdou. Otužováním trénuješ/zvyšuješ schopnost přizpůsobení se různým teplotním podmínkám, tudíž i teplo snášíš kupodivu LÉPE. :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
successful

Smyslem otužování je, že se naučíš dobře snášet zimu i horko. Je to o přizpůsobení se a snášení okolních teplot a vlivů. Celkově díky tomu budeš silnější, odolnější, přípravenější. Taky to posiluje imunitu, zdraví a správnou cirkulaci krve.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Možná by se dalo považovat za otužování tzv. studený odchov, tj. bydlení ve studeném bytě. Před jednom přestěhování mi přišla jako normální teplota max. 22 st. V létě jsem se cítil normálně. Teď bydlím v bytě, kdy je v létě až 31 st. a málem z toho šílím. Při 24 st. už je mi zima a nosím mikinu a tepláky. Dříve nemyslitelné. Jinými slovy: člověk si zvykne na všechno. Jo a venku mi je pořád fajn až do 30 st. , ale 35 st. je už pro mně moc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Boy 13

Asi to na to nebude mít vliv. Spíše bych řekl, že otužování není bezpečné. Třeba někdo může mít nějakou srdeční vadu, nebo trpět s tlakem a vůbec o tom neví, rozhodne se, že vleze do ledové vody v lednu nebo únoru a může se mu přihoršit zdravotní stav.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Justin1

Jak tolik lidí dokáže dospět k tomu, že napíšou takový patvar jako „kdyby jste“?

před 1231 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek