bolak

Když se někdo nedostaví na čtení závěti, tak jeho majetek propadne ostatním?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… ne …

Další odpovědi
Drap

Propadnout může až tehdy, pokud se děditství vzdá.

bolak

A pokud ne, tak k čemu je takový „čtení závěti“ dobrý? To je teda jen takový divadýlko, aby každý otevřeně viděl komu co nebožtík dal, s kým vypek a kdo naopak vypek s ním, a pozůstalí si tak mohli jeden druhému navzájem závidět?

Mc Merkurion

… dyť je to kolikrát naposledy, co se viděj pohromadě, po přečtení spolu někteří nepromluvěj do smrti …

pizlicka

😁 JO

Dochy

Tak za 1. je to poslední vůle. Tak by se (alespoň ve slušných rodinách) tomu zasnulému mohla prokázat alespoň ta čest, že ji vyslechnem nějak na úrovni. 2. Aby nikdo neměl náskok kdyby tam náhodou stálo „kdo si co urve, to má“ 😉

kapka

Je to pěkný ve filmu taky. :D