Strange

Když se někdo narodí, tak si věří že už žije? Nebo začíná žít až v padesáti? Žije se podle rodného listu?

Nejlepší odpověď
annas

Jak se díváte na sloveso žít?

1. Přece když se narodím, tak projevuji známky života, jím, spím atd. s věkem přibývají další aktivity.

Přece se lidský život dělí na jednotlivá období o kojence, přes batole, školáka … až do staří. Vždyť to můžete poznat na sobě. Samozřejmě že žiji jinak v 20 nebo v 60 letech.

Každé období přináší radosti i starosti, zklamání …

2. Pokud myslíte žít ve významu užívat, tak to je individuální – někdo preferuje mládí – zábavu nebo rodinu rodinu, děti, vzdělání, pracuje, jiný si užívá třeba až v důlchodu…

Každý se může cítit v určitém věku jinak, ale jak se říká, „matrika je matrika“, proto je třeba, aby se člověk choval přiměřeně k věku. Záleží také na zdraví, věk se prodlužuje .. …

Další odpovědi
Drap

Je to tak jak píšeš. Když se někdo narodí, tak se věří že už žije

Hamon

Kdyx se clovek narodi, ma docela jine starosti.

led

Žiť možno rôzne:
1 – vegetiť – pasívne sa nechať viesť bez akéjkoľvek snahy niečo na živote zmeniť
2 – parazitovať – prilepiť sa na niekoho a priživovať sa na ňom
3 – aktívne žiť – k tomu snáď niet, čo dodať
4 – užívať si život plnými dúškami – buď aktívne, alebo parazitovať
Človek vo svojom živote prechádza všetkými týmito kategóriami s rôznou intenzitou.
Človiečik po narodení najprv vegetí, neskôr začína vzhľadom na nedostatok znalostí krátkodobo parazitovať, ale ako si začína uvedomovať jednotlivé časti svojho tela, okolie, iných ľudí, začína aktívne žiť a snaží sa toho, čo najviac naučiť.
Je pravda, niektorí sú pasívní celý život, niektorí aktivitou prekypujú…
…a niektorí sa vo všetkom riadia „kalendárom“, obliekajú sa podľa neho bez ohľadu na počasia, i život si žijú nie podľa svojej fyzických a duševných schopností, ale podľa svojho veku.
…a niektorí, zasa nemajú čas zostárnuť, či na druhej strane sú zas predčasne starí.
Slovom ľudia a ich spôsob života sú každý svojsky.