bolak

Když se někdo jmenuje Bourák, bude ho učitelka na základní škole oslovovat Bouráku?

A jak je to s podobnejma, třeba i choulostivejma příjmeníma, například Lásko, Kokotek nebo Čurda? Snažej se tomu učitelky za každou cenu vyhnout a jmenujou raději křestním nebo prostě nedělaj rozdíly a oslovujou je klasicky v 5. pádě?

Nejlepší odpověď
quentos

Další z důvodů, proč se na základní a střední škole od určité doby preferuje oslovování žáků/studentů křestními jmény.

Další odpovědi
Lucijej

Nám na základce všichni říkali křestním jménem, na střední skoro všichni taky,ale tam bylo pár výjimek, ale to zas říkali slečno / pane Kokořínku…

Za to na vejšce mě jeden profesor (jakoby se vyloupnul z filmu pro pamětníky) oslovoval slečno Lucinko a to teda taky nic moc :D

tau

Jedna technická poznámka:
Příjmení Bourák se v současnosti v ČR nevyskytuje, resp. se zde nevyskytuje nikdo s tímto příjmením.
Lásků je 532, Kokotků 73 (nezdrobnělých Kokotů 6) a Čurdů 729…

Damiana

Je to jméno, tak co. Bourák by to měl jistě lepší než Ouchcapek – kterého měli na základce v céčku. Všem učitelé říkali křestním, ale Ouchcapka si občas zákeřně vychutnali. Měl ale nakonec štěstí, školu ukončil jako Mezihorský, protože jeho matka se znovu vdala a starému Mezihorskému se malého Ouchcapka zželelo. Paradoxně Ouchcapek byl v rodině sám, neboť matka se jmenovala Kalivodová, starého Ouchcapka nepojala za muže, ten jen rozesel v rodě Kalivodů své nezáviděníhodné příjmení…:-)

(Ještě taková perlička se jmény, tuhle firmu jsem viděla vyvěšenou v pondělí v Duchcově na náměstí…:-)
http://www.pri­vys.cz/tags/p%C5%99i­jel%20a%20vys­tr%C4%8Dil/

Funna

hmm…na větě „Bouráku, Čurdo, Lásko, Kokotku pojď k tabuli nevidím“ nic pohoršujícího…je to jejich jméno…rodiče si nevybíráme .-)
Doplňuji:
jsme měli ve třídě 5 Gábin a 6 Petrů, to se pak blbě někoho oslovuje jen křestním jménem…

manon

Mně taky nevadí když slyším oslovení „Lásko“ :)

bolak

manon: no, to já asi tak 10 let zpátky sem byl na jedný brigádě, a tam byl člověk kterej se jmenoval právě Lásko, ale to já tenkrát netušil, a tak mě to trochu zmátlo, když sem tam hned první den naběh a viděl ředitele tý firmy, jak vzal „jednoho takovýho“ chlapíka předevšemi jemně za rameno a bez nějakýho zbytečně velkýho ostychu mu oznámil : „přiď za mnou potom do kanceláře lásko, potřeboval bych s tebou něco probrat“… (a pak když otáčel hlavu, přísahal bych že mu volíznul ucho…)

jo, a když už jsme u těch příjmení ↓
>http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/setkali-jste-se-v-zivote-s-nejakym-zajimavym-prijmenim
>http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/povedlo-se-vam-poplest-prijmeni

manon

Perfektní sbírka :)

anonym

ad Damiana, vtipný odkaz, až na to, že v kontaktech jsou uvedeni Černý a Jakubka, jenže s tím se žádná sláva nekoná.
Duchcov je limitované tržní prostředí, tak se to holt musí dohnat fantazií s trochou dvojsmyslu, a na to Češi slyší.
(I jejich slogan „Dostaneme vás nahoru“, hraje na touž strunu).

bolak

tys to celý zkazil…seš doktor kazisvět!

manon

I tak je to hezké :)

Damiana

Cení se nápad! A Černý v Duchcově rozhodně neohromí…:-))

bolak

tau: neni jo? a já bych přísahal že už sem to někde viděl na dveřích :)

tak možná že to bylo s krátkym, ale pointa zůstává..

bolak

Lucijej: to byl nějakej prasák ne? :) neškodnej…

Lucijej

Ani ne, jen si mě pamatoval z přípravného kurzu, kde jsem byla jediná holka.....
On byl takovej kouzelnej starej pán, neustále chodil v obleku s motýlkem a podpíral se vyřezávanou starodávnou holí a ohromnej Gentleman......