Avatar uživatele
bolak

Když se někdo jmenuje Bourák, bude ho učitelka na základní škole oslovovat Bouráku?

A jak je to s podobnejma, třeba i choulostivejma příjmeníma, například Lásko, Kokotek nebo Čurda? Snažej se tomu učitelky za každou cenu vyhnout a jmenujou raději křestním nebo prostě nedělaj rozdíly a oslovujou je klasicky v 5. pádě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? manon, johana 56, barnajka, Damiana, anonym před 4227 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Další z důvodů, proč se na základní a střední škole od určité doby preferuje oslovování žáků/studentů křestními jmény.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

Nám na základce všichni říkali křestním jménem, na střední skoro všichni taky,ale tam bylo pár výjimek, ale to zas říkali slečno / pane Kokořínku…

Za to na vejšce mě jeden profesor (jakoby se vyloupnul z filmu pro pamětníky) oslovoval slečno Lucinko a to teda taky nic moc :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tau

Jedna technická poznámka:
Příjmení Bourák se v současnosti v ČR nevyskytuje, resp. se zde nevyskytuje nikdo s tímto příjmením.
Lásků je 532, Kokotků 73 (nezdrobnělých Kokotů 6) a Čurdů 729…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Je to jméno, tak co. Bourák by to měl jistě lepší než Ouchcapek – kterého měli na základce v céčku. Všem učitelé říkali křestním, ale Ouchcapka si občas zákeřně vychutnali. Měl ale nakonec štěstí, školu ukončil jako Mezihorský, protože jeho matka se znovu vdala a starému Mezihorskému se malého Ouchcapka zželelo. Paradoxně Ouchcapek byl v rodině sám, neboť matka se jmenovala Kalivodová, starého Ouchcapka nepojala za muže, ten jen rozesel v rodě Kalivodů své nezáviděníhodné příjmení…:-)

(Ještě taková perlička se jmény, tuhle firmu jsem viděla vyvěšenou v pondělí v Duchcově na náměstí…:-)
http://www.pri­vys.cz/tags/p%C5%99i­jel%20a%20vys­tr%C4%8Dil/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

hmm…na větě „Bouráku, Čurdo, Lásko, Kokotku pojď k tabuli nevidím“ nic pohoršujícího…je to jejich jméno…rodiče si nevybíráme .-)
Doplňuji:
jsme měli ve třídě 5 Gábin a 6 Petrů, to se pak blbě někoho oslovuje jen křestním jménem…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Mně taky nevadí když slyším oslovení „Lásko“ :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

manon: no, to já asi tak 10 let zpátky sem byl na jedný brigádě, a tam byl člověk kterej se jmenoval právě Lásko, ale to já tenkrát netušil, a tak mě to trochu zmátlo, když sem tam hned první den naběh a viděl ředitele tý firmy, jak vzal „jednoho takovýho“ chlapíka předevšemi jemně za rameno a bez nějakýho zbytečně velkýho ostychu mu oznámil : „přiď za mnou potom do kanceláře lásko, potřeboval bych s tebou něco probrat“… (a pak když otáčel hlavu, přísahal bych že mu volíznul ucho…)

jo, a když už jsme u těch příjmení ↓
>http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/setkali-jste-se-v-zivote-s-nejakym-zajimavym-prijmenim
>http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/povedlo-se-vam-poplest-prijmeni

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Perfektní sbírka :)

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad Damiana, vtipný odkaz, až na to, že v kontaktech jsou uvedeni Černý a Jakubka, jenže s tím se žádná sláva nekoná.
Duchcov je limitované tržní prostředí, tak se to holt musí dohnat fantazií s trochou dvojsmyslu, a na to Češi slyší.
(I jejich slogan „Dostaneme vás nahoru“, hraje na touž strunu).

před 4227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

tys to celý zkazil…seš doktor kazisvět!

před 4227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

I tak je to hezké :)

před 4226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Cení se nápad! A Černý v Duchcově rozhodně neohromí…:-))

před 4227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

tau: neni jo? a já bych přísahal že už sem to někde viděl na dveřích :)

tak možná že to bylo s krátkym, ale pointa zůstává..

před 4227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Lucijej: to byl nějakej prasák ne? :) neškodnej…

před 4227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

Ani ne, jen si mě pamatoval z přípravného kurzu, kde jsem byla jediná holka.....
On byl takovej kouzelnej starej pán, neustále chodil v obleku s motýlkem a podpíral se vyřezávanou starodávnou holí a ohromnej Gentleman......

před 4227 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek