Když se nad něčím s údivem zhrozím,napíši …

… Pane bože,ty zase vypadáš nebo pane Bože,ty zase vypadáš ?!

Nejlepší odpověď
IK

„Pane bože“ vypadá dost divně tak raději „panebože“
mrkni do odkazu

Zdroj: http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/pánbůh

Další odpovědi
Drap

Myslím že buď Panebože a nebo Pane Bože

sandy45

Já si myslím,že jde o zvolání a napsal bych Panebože......

MK44

Uvedené zvolání vypadá vtipně. Není jasné, koho oslovujete…
Ale vážně (aspoň trochu). Jde asi o větu, tak by měla začínat velkým písmenem (Pane …).
Pokud jste praktikující křesťan, můžete inklinovat k Bohu s velkým „B“. Křesťané tak oslovují svou personifikovanou představu původce a smyslu bytí, osobního vůdce v životě nebo záruku nesmrtelnosti apod., asi jak kdo. Pokud ve své přestavě o světě s pojmem bůh nepočítáte, lze výraz pane bože chápat spíš jako citoslovce nebo něco v tom smyslu a pak asi budete mít sklon napsat to s malým „b“ nebo dohromady. Záleží na Vás, je to Vaše zvolání a Váš problém. Pokud Vaší volbou v někom vyvoláte pohoršení, je to zase jeho problém. Ať se s ním obrátí třeba na odpovědi.cz. 🙂