dust8

Když se na vlastní žádost odhlásí z úřadu práce, tak kdy se může pak zase přihlásit do evidence uchazečů o zaměstnání?

Myšleno např. tak, že se chce z rodinných důvodů na dobu určitou přerušit evidenci na úřadu práce a být samoplátcem zdravotního pojištění, tak je pak možné po zkončení té doby určité monžé se opět zařadit do evidence uchazečů o zaměstnání na ten samý ÚP?

Je nějak doba určená omezena či je tata doba časově neomezená? Jestli se třeba člověk odhlásí z ÚP třeba na rok či více a po této době se může opět evidovat do uchazečů o zaměstnání na to samém ÚP?

Nejlepší odpověď
annas

„Kdy/z jakých důvodů apod. (stačí uvést jen "na vlastní žádost“ se odhlásit z evidence uchazečů o zaměstnání, je jenom na Vás.Spolu s ukončením evidence skončí nárok na podporu v nezaměstnanosti a stát přestane hradit zdravotní pojištění.

Zdravotní pojištění byste si musel/a začít hradit sám/sama od měsíce, kdy za Vás po celý měsíc nebude nikdo hradit pojistné. (Pokud se odhlásíte v průběhu měsíce, budete hradit od následujícího měsíce.)

Doba mimo evidenci ÚP se nezapočte do „odpracovaných let“ (ledaže byste si sám/sama hradil/a důchodové pojištění).

Pro úplnost: Evidence na ÚP není ničí povinností, jde o právo nezaměstnaných."

Zdroj: https://www.po­radte.cz/spolec­nost/36898-je-mozne-se-dobrovolne-odhlasit-z-urad-prace.

Další podrobnosti v odkazu

https://finex­pert.e15.cz/vy­razeni-z-evidence-uradu-prace-se-prodrazi
--

Našla jsem, že " O nové zařazení můžete požádataž po uplynutí 3 nebo 6 měsícůode dne, ke kterému jste byli vyřazeni zevidence. Tato doba se určuje podle toho, jakou povinnost jste nesplnili"

V odkazu . – Informace od ombudsmana

https://www.ochran­ce.cz/fileadmin/u­ser_upload/Le­taky/Vyrazeni-z-evidence-UP.pdf