Galil

Když se budu chtít naučit lezectví (obecně), jak a kde nejlépe začít, než zakoupím potřebné a drahé vybavení ?

Jde např. o stromolezectví, horolezectví atd…
Je potřeba nějaké osvědčení ?

Odpovědi
gecco

Vezmu to od konce – pokud se tím chceš živit, potřebuješ atest…
Stromolezectví vs. horolezectví – jde o poněkud odlišné ´disciplíny´, ale vybavení je zčásti stejné.
Jak začít?
Nejlíp, když se přidáš k nějakému lezeckému oddílu a nebo si zajdeš na treningovou stěnu – tam ti vybavení pro začátek půjčí.
😉

Elka214

Asi najít ve svém okoli nejaky klub,odil nebo ddm a prihlastit se na krouzek lezeni vybaveni ti pujci,ale varuji te predem je to dost narocny sport a je dost i o psychice a duvere:)

Galil

Ne, živit se tím rozhodně nebudu, měl jsem na mysly spíš jako vedlejší aktivitu. Díky jinak za odpověď, teď ještě jen najít ten oddíl 😁
Přeci jen potřebuji ten základ ať je lezení co nejbezpečnější…

gecco

Určitě máš ´v okolí´nějakou lezeckou stěnu – tam se poptej…
😉