ivosek2

Když se může kouřit legálně tak proč chytli strážnici tyhle děti?

nedávno jsem našel tento článek http://www.mb-net.cz/straznici-upozornili-skolu-i-magistrat-na-koureni-zaku/d-35601#_=_ a moc jsem to nepochopil.. když kouřit se může od kolika se chce, ale kupovat si cigarety se může až od 18

Nejlepší odpověď
dědapetr

Kouření tabákových výrobků může osoba starší 16 let,vím od policie ČR.
Doplňuji:
Je paradoxem,že V České republice je věková hranice pro legální pohlavní styk 15 let.[4] Ta je specifikována § 187 trestního zákoníku (zák. č. 40/2009 Sb.): „Kdo vykoná soulož s dítětem mladším patnácti let nebo kdo je jiným způsobem pohlavně zneužije, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až osm let.“[5]

Další odpovědi
arygnoc

technicky vzaté zákon neurčuje, či sa smie alebo nesmie fajčiť (kouřit, to by ma, jugare, zaujímalo, kde ste prišli na to, že sa smie fajčiť od 16-ich), ale KOMU sa môžu predať či dať tabakové výrobky ku konzumácii – a tam je hranica stanovená na 18 rokov.

tada, ak niekto fajčí a je mu menej ako 18 rokov, dostal sa k cigaretám nelegálne – buď krádežou (spáchal on tretný čin) alebo mu cigarety niekto predal/dal (a vtedy sa trestného činu dopúšťa práve ten, kto mu cigarety predal/dal).

takže strážnici postupovali správne.

;-Q
Doplňuji:
V ČR NEEXISTUJE ZÁKON, KTORÝ ZAKAZUJE (A POVOLUJE UŽ VÔBEC NIE!!!) FAJČENIE MLADISTVÝM POD 18 ROKOV!!!

Zakázaný je predaj alebo poskytnutie tabakovým výrobkov mladistvým – teda mladistvý sa nemá ako LEGÁLNE dostať k cigaretám a preto NEMÔŽE fajčiť – ak fajčí, dostal sa k cigaretám nelegálne !!!, niekto spáchal trestný čin/priestupok.

;-Q

marci1

Vím také od policisty, že kouřit se smí od 16 let. 🙂

anonym

Kouřit se nemůž od klika chceš. Zjistili. že se jedná o děti ve věku 14 let a dochází do 7. základní školy. jak sám píšeš.
Tabákové výrobky vám prodají od 18ti let, ale kouřit smíte od 16ti let.