hanna4

Když se muž bojí ženy, můžu to nazvat antropofobie?

Jak vím tak antropofobie je že má někdo strach z lidí,ale četla jsem článek který jsem našla,že když se ženy bojí mužů tak se to též nazývá antropofobie.Tak jestli to můžu nazvat,že se muž bojí ženy.Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Strach mužů z žen je gynofobie. Antropofobie je strach z lidí.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_fobi%C3%AD

Další odpovědi
Drap

Ne, když se muž bojí své ženy, tak je pod pantoflem. Antropofobie se netýká strachu z jedince.

Bičiště

Normální muž se ženy nebojí, pokud ovšem nemá žena v ruce SA. vz. 58, což je něco velmi podobného kalašnikovu, ale v české verzi.