dust8

Když se jaterní buňky kompletně obnovují během 150 až 180 dní, tak i víkendový pijan si je postupně nechává tvrdnout?

Pixabay: https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2019/03/25/20/08/li­ver-4081243_1280.png

Lze jejich obnovu nějak urychlit, třeba jaterním čajem?

Nejlepší odpověď
annas

Měl by platiti – všeho s míou – alkohol je dobrý sluha v malém množství, ale zlý pán třeba kvůli poškozování nejen jater, ale i slinivky atd. Člověkl hloupne, odumírají i mozkové buňky.

Na vaši otázku by měl spíš odpovědět odbrník.

Takže alespoň si přečtěte informaci o tom, co přispívá k regeneraci jatef. Kromě vitaminu C,. B12 pomáhají bylinky. Ale všechno je ščstě individuální a vyžaduje pravidelnost. .

"Léčení a upevňování zdraví jater mohou významně napomáhat také byliny. Podle studií z Německa i USA mohou pomáhat v regeneraci jater mimo jiné tyto byliny: pampeliška, lopuch, heřmánek, lékořice a zejména ostropestřec mariánský.

Toho si medicína váží a využívá ho poměrně často i v podobě řady léků. Některé symptomy poškození jater se při používání uvedených bylin zlepšují do několika týdnů. Příznivě působí také mnoho orientálních bylin, jako je kurkuma, prorostlík, zázvor, ženšen, kardamom, ukon, houba reiši, schizandra, astragalus a psyllium.

Léčení a upevňování zdraví jater mohou významně napomáhat také byliny. Podle studií z Německa i USA mohou pomáhat v regeneraci jater mimo jiné tyto byliny: pampeliška, lopuch, heřmánek, lékořice a zejména ostropestřec mariánský. Toho si medicína váží a využívá ho poměrně často i v podobě řady léků. Některé symptomy poškození jater se při používání uvedených bylin zlepšují do několika týdnů. Příznivě působí také mnoho orientálních bylin, jako je kurkuma, prorostlík, zázvor, ženšen, kardamom, ukon, houba reiši, schizandra, astragalus a psyllium."

atd.

https://zdravi­.euro.cz/clanek/pri­loha-pacientske-listy/zdrava-jatra-tajemstvi-osudu-a-sidlo-odvahy-452306

Další odpovědi
Kepler

Pokud vím, poločas obměny jaterních buněk je jeden týden. Pouze víkendové pití by nemělo mít výraznější nepříznivý vliv. Chronický alkoholismus však vede ke steatóze (ztukovatění) jater, které časem může přejít k jejich fibróze – nevratné tvorbě tvrdých tkání. Obojí však znamená narušení funkce jater – více viz https://nemoci­.vitalion.cz/ste­atoza-jater/ Bylinky sice můžou přispět k jejich regeneraci, ale největší význam má přestat chlastat.

marci1

Játrům prospívá už třítýdenní „půst“ zcela bez alkoholu. Vhodná doba je od února do května. Nejvhodnější pro regeneraci jater je ostropestřec mariánský. A nejlepší jsou drcená semena. Čaj není tak účinný. 🙂

„Ostropestřec mariánský, bylinka opilců je jednoznačně jeden z nejlepších prověřených přírodních léků na nemoci jater a jejich celkovou regeneraci.
V roce1968 izolovali němečtí vědci ze semen ostropestřce tři látky mající ochranný vliv na játra: silibinin, silidianin a silikristin. Těmto látkám se souhrnně říká silymarin. Obsah silymarinu ve zralých semenech je 4 – 6%. Silymarin má na játra hned několik léčebných účinků. Váže se na receptory na membránách jaterních buněk, které propouštějí jedovaté látky, a tím zabraňuje jejich vniknutí do jaterní tkáně. Je to silný antioxidant, který chrání jaterní buňky před chemickými procesy zodpovědnými za většinu poškození. Je výkonější v ochraně buněk před vysoce reaktivními molekulami než vitamíny C a E. Dále povzbuzuje obnovu poškozených buněk jater a posiluje imunitní systém.“

Více zde: https://www.uspesna-lecba.cz/produc­ts/jake-jsou-potraviny-na-ocistu-jater-/