Reganois

Když se hraje elitní mistrovství světa v ledním hokeji, co pak hrají ostatní státy jako Slovinsko, Francie nebo Polsko?

Myslím obecně, ne jen ve vztahu k tomuto roku.

Nejlepší odpověď
Emefej

Sleduj dobře český tým, za pár let ho ve skupině B na MS uvidíš.

Další odpovědi
Pepa25

Hrají nižší soutěže – divize I až IV. Letos a vloni nebyly, ale před tím ano: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mistrovstv%C3%AD_sv­%C4%9Bta_v_led­n%C3%ADm_hoke­ji_2019_(Divi­ze_I)

AlfonzSP

CO JSOU DIVIZE MISTROVSTVÍ SVĚTA?
V roce 2022 se mistrovství světa zúčastní rekordní počet 55–56 zemí. Ty jsou rozděleny do turnajů různých úrovní. Vítěz každého turnaje postupuje o jednu úroveň výš pro příští rok, naopak nejslabší tým turnaje sestupuje do nižší úrovně mistrovství světa.
ELITNÍ SKUPINA MISTROVSTVÍ SVĚTA
Hlavní, nejznámější a nejsledovanější turnaj. Účastní se jej 16 týmů světa.
xxx
Vedeli jste, ze po rozdeleni CSFR federace CR zustalo v A-divizi ale SR muselo nejprve vyhrat C-1994 a pote v roce 1995 muselo vyhrat divizi B ?

Zdroj: https://mshokej­.wbs.cz/Divize-MS.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Pepa25: moment, odkdy je divize I nižší soutěž?

Reganois

quentos: Ta nejvyšší je „elitní“.