Anuket

Když se hlásím na dálkové studium SŠ a nemůžu najít vysvědčení z 8. a 9. ročníku, jde na dané ZŠ požádat o „kopii“?

Otázka je asi jasná. Ze ZŠ jsem nějaký pátek, do toho jsem se několikrát stěhovala a nemůžu najít vysvědčení ze ZŠ. Proto se ptám, když bych došla na onu základní školu, mohli by mi tam vydat něco jako „kopii“ obou vysvědčení, popřípadě zda se dají znovu tisknout nebo zda mohou vydat nějaký jiný papír, kterým bych známky mohla doložit?

Na mou blbost nenarážejte, vím, že si za to můžu sama…

Díky za každou rozumnou odpověď.
A.

Nejlepší odpověď
annas

Napíšete žádost o vystavení duplikátu vysvědčení. V žádosti uvedete vaše tehdejší příjmení, datum narození, rok ukončení, třídu. Důvod – ztráta při stěhování, příloha k přihlášce na střední školu

Žádost má být vlastnoručně podepsaná, takže buď ji zanést osobně nebo poslat poštou.

Zksute se nejdříve zeptat mailem, zda škola má katalogy ještě uložené v archívu, pokud ne, tak vás odkáže, kam se obrátit. Katalogy se totiž předávají po určité době městskému nebo okresnímu archívu, záleží na místě bydliště. Rovněž vám sdělí výši poplatku.

Poplatek za vyhotovení by měl činit maximálně Kč 100.

Další odpovědi
Lucijej

Určitě to lze, ale myslím, že kopie vysvědčení bude za poplatek. Normálně pošli do školy email, popiš co potřebuješ a ua jakých okolností ti to vydají.

SengSS

Žádný meil posílat nemusíš , stačí si zajít za hospodářkou nebo za zástupcem , požádat o kopii vysvědčení ( pozor na to aby ti nevydali kartu studenta tam je vše od 2. stupně pokaď máš co schovávat jako zhoršenou známku z chování nebo důtku a nechceš aby to viděli tak upozorni na kopii vysvědčení ) a oni ti na počkání vydají podle zákona musí mít škola záznamy o všech studentech stále při ruce a když má jeden student za celých 9. let složku o velikosti 1 Mb ( což nemá má asi jen pár kilobytů tak to je jak nic na jeden teroví disk se vejde 1 M žáku defakto … 😉