Kšaňďák

Když se Einstein podruhé oženil tak proč se svojí sestřenicí??

Nejlepší odpověď
marci1

Asi jeden druhého „potřebovali.“ Ovdověla a pomohla mu se uzdravit po částečném nervovém kolapsu kombinovaném s žaludečními obtížemi. Toto manželství zůstalo bezdětné. 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Al­bert_Einstein

Další odpovědi
annas

Na otázku „Proč“ by mohl odpovědět jen on sám. Ale z článku se dá důvod pochopit, i když je to jen domněnka.

"První žena Mileva manželovi pomáhala soustředit se na práci a vypočítávala pro něj složité matematické rebusy – byla matematický génius. E. ji miloval, byla jeho duševním spojencem, držela nad ním ochrannou ruku.

Druhá manželka Elsa se starala o Alberta takřka mateřsky. „Jsem rád, že moje žena vědě nerozumí,“ řekl Einstein jednomu kolegovi. „Moje první žena jí totiž rozuměla.“

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/kniha-ve-stinu-alberta-einsteina-doo-/p_spolecnost­.aspx?c=A080814­_101102_p_spo­lecnost_wag

Jak se dají jeho slova brát?
Třeba tak , že E. už nevyhovovala žena – vědec, neprojevovla mu možná své city, i když ho milovala, ale zřejmě jinak, než si E. představoval. Nedala na něho dopustit.

Nebo že by šlo o žárlivost v oblasti jejího nadání, tedy oblast vědy?
E. řekl, že " Mileva obrátila jako první mou pozornost k éteru tušenému ve vesmíru.“

Rocker

Láska je láska.

ivzez

Myslím, že po důvodech netřeba pátrat
nebo se dohadovat, fotka mluví za vše:
http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/3/38/E­instein_Alber­t_Elsa_LOC_32096­u.jpg/888px-Einstein_Alber­t_Elsa_LOC_32096­u.jpg

Emefej

A proč ne? Nebyl první ani poslední.