Complex

Když se dřív někomu v boji zlomila šavle, tak to pak mohl kovář opravit, nebo byla na vyhození?

Nejlepší odpověď
Edison

V zásadě se dala maximálně recyklovat, nebo podle toho, kde to bylo zlomeno z takové zbraně vyrobit jinou, menší, tipicky katana, wakizaši, tanto. Opravit se to nedá s ohledem na struktufy materiálu vznikající kováním.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, vykovala se znovu. Dříve bylo železo poměrně vzácný materiál a recyklovalo se stále vše co šlo. Šikovný kovář dokáže divy.