hapiky

Když šaty dělaj člověka, chováte se vzhledem ke svému věku spíše nápadně, či nenápadně?

Oblečením, ale jistě jsou ve hře i jiné provokačky, ne?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Všimla jsem si, že hezká mladá děvčata se ráda oblékají do černé, zatímco důchodkyně chodí v růžovém a bílém. 🙂 Souvisí to se sebejistotou. Přiznám se, že už jsem také odložila černou a dávám přednost pestřejším barvám. Kdybych nebydlela na venkově, budu ráda provokovat sporťákem na silnici. Co máme tady, se dá těžko nazvat silnice.:-)

Další odpovědi
zjentek

Že šaty dělaj člověka je přežité dogma. Ve 21. století již nestačí chodit si po světě vypraný a nažehlený a pouze diskutovat o morálce. Žijeme v době, kdy je zapotřebí se také umazat. Pokud to svorně nepochopíme, alergií se nikdy nezbavíme.

Kepler

Občas si dovolím menší výstřelek, hlavně v létě. Třeba tričko s potiskem, které vypadá jako napěněný půllitr piva, nebo bílý klobouk…

Drap

Chovám se přiměřeně.

nyjono

Nejraději pohodlně. Jeansy, triko, mikina, …
No … záleží na okolnostech. Do lesa se obléknu jinak než na pracovní – obchodní schůzku 🙂

Ametyst, černá je modní pořád. Proto ji mladá děvčata nosí. Také se lze dočíst, že černou by měly nosit mladá děvčata. Staším je doporučováno světlejší oblečení. Hlavně kolem tváře. Ženy, možná i muži 🙂, vypadají pak svěžeji a mlaději.

Malvína

Já nevím, zda bych se hodnotila jako nápadná či nenápadná, to by asi měli posoudit druzí, jak působím. Ale stejně by mi to bylo jedno. Přiznám se, že jdu s módou, sleduji žhavé novinky. Ale kombinování se mi mnohdy nelíbí, jako to třeba dělají v časopisech. Ukázka jednotlivých kousků je fajn, kombinování by si měl zvolit každý jednotlivec sám. Dle svých preferencí a svého stylu, pohodlí.
Nemám vyhraněný jeden styl oblékání, ráda experimentuji. Pravda, zrovna u nás se vybočování ze stereotypu moc nenosí a lidi fakt blbě koukaj! Ale co? Mám na něco chuť, náladu, chci se vyblbnout? Mně to přece nikdo zakazovat nemůže, také nikoho nesoudím a na řeči ostatních nehledím.
Takže se vůbec necítím blbě, když si vezmu klasický dámský elegantní černý klobouk, v zimě rukávník, trapery… U nás se to nenosí a to se mi vlastně líbí. Nikoho v tom nepotkám. Střídám různé styly. Elegantní, ležérní, etno, hipster, vojenský, punk, motorkářský, někdy i jako “homeless”… Od každého něco. Vždy to přizpůsobím své osobnosti a tomu, aby vynikla má ženskost. Vždyť móda je taková zábava!

Jakub Tlapal

Já bych taky rád nosil kravatu, košili a sako, ale pracuju jako automechanik, tak se to úplně nehodí 😁 . Takže většinu dne mám na sobě pracovní mikiny a montérky. Na druhou stranu si ale dokážu opravit auto, a poradím si i s opravami kolem domu. To většinou ti kravaťáci nedokáží, takže pak shání opraváře, kteří to kolikrát taky neumí a udělají blbě 😁 .

hapiky

Provokačka může být i účes, hodinky za 50litrů apod.

Malvína

Účes mám už dlouho stejný, ale experimentovala jsem také. Různých barev jsem měla hafo, střihů též. Slušela mi hodně ofina, ale její údržba s mým typem vlasů byla fakt pakárna, takže jsem od toho upustila. Měla jsem na jedné straně podholené vlasy, ale vždy to šlo překrýt, když se to zrovna moc nehodilo. Jenže to blbě dorůstalo… taky nic nic údržba. Měla jsem i mikádo, i vlasy po zadek. Ale zlata střední cesta je asi pro mě to pravé.
Hodinky za 50 táců nevlastním, ale třeba moje Versace kabelka vzbuzuje pozdvižení. “Jak si to, ksakru, mohla dovolit??!” 😁 A další podobně kousky. Ale pro mě kvalita, holt některým nevysvětlíš.

Malvína

Černou barvu taky miluji, je velmi elegantní. Jediné, co tedy nemusím je styl á la kovboj..

hapiky

Pravda je, že oháknout se může dnes každý, ale provokačka, ať už jakákoliv, budí pozornost.

Ametyst

Milionářský rozmar je chodit odrbaný a zarostlý. Ale možná je to kvůli bezpečí. 🙂