Když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají ?!

Koupil jsem auto, r.v. 2005 , 1,0 obsah a zajímal jsem se o možnost předělat auto na LPG . Obvolal jsem několik firem, kteří montují LPG zařízení a všichni mi to doporučili, ale já se ptám vás, kteří máte zkušenosti s přestavbou. Ano nebo ne ?!
Doplňuji:
S cenovou nabídkou se ± shodují, ale mne by spíše zajímal názor, těch, kteří mají s touto přestavbu zkušenosti.

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím, zda při obsahu (a tedy jistě i malé spotřebě pohonných hmot) se vyplatí přestavba.
S autem na plyn mám několik zkušeností, podotýkám že dobrých, ale vždy už jsem auto takto upravené získala.
Myslím si, že je třeba dobře zvážit zda se vyplatí poměrně nákladná přestavba, protože při event. prodeji vozu se tato úprava příliš v ceně neprojeví.
Poslední zkušenost je u dcery, která si koupila ojeté Audi kombi, takže prostor
na plynovou nádrž moc nezmenšil zavazadlový prostor, auto využívá denně a ani v mrazech nebyl problém se startováním atd. provoz je velmi výhodný, ale podle cen v autobazarech se cena plynových aut a ostatních moc neliší. Jedná se poměrně silné auto, takže i pohon na plyn má poměrně únosný výkon, zvláště když tahá přívěs s koněm, kdy nejde moc o rychlost, ale o provozní náklady.
Doplňuji:
„při Vámi udávaném obsahu“

Další odpovědi
autacek

Nechej si zpracovat písemnou cenovou nabídku, za kolik jsou vozidlo schopni přestavět.

Jestli se ti to ekonomicky vyplatí, to je odvislé od počtu najetých kilometrů, ale u takovéto staré káry bych spíš rovnou řekl že nikoli.

Deli

Ekonomicky fajn, ale jsou tu i nevýhody. Menší kufr, povinné revize, auto ztratí na výkonu asi 10 %. Záleží, jak to využiješ. Pokud jezdíš hodně… Sama mám dvě auta, benzínový osobák a naftovou dodávku. S autem přestavěným na LPG jsem jezdila před lety, bylo mého ex, ale nechtěla bych to už ani za nic. Jen ten pocit – bomba plynu za zadkem… Fuj.

terry

Bylo by dobré zvážit, kolik km najezdíš a na jak dlouhé trasy. Jestli potřebuješ využít celý zavazadlový prostor, nebo máš místo navíc a za kdy nebo kolik km se ti investice vrátí.