milonka

Když prodávám firmě jako občan v pracovním poměru pokácený strom ze své zahrady za 20 000 Kč, musím příjem zdanit?

A mam sepsat smlouvu s kupujícím ?Nebo jaký doklad mě má firma dát.

Nejlepší odpověď
gecco

Smlouvu o prodeji určitě sepiš/te – firma ji bude, koneckonců, potřebovat do svého účetnictví (ve smlouvě by mělo být definováno KDO, KOMU, CO a za jakých podmínek, KDE a KDY…).
😉
Pokud jde o daň z příjmu – takovýto nahodilý prodej je nutné danit až při příjmu (za zdaňovací období – rok) přesahujícím 30.000,– Kč – tedy částku 20 tisíc nemusíš danit (dokonce ani nemusíš tuto částku uvádět v daňovém přiznání).
😉

Další odpovědi
Klaproth

Pokud se nejedná o soustavnou činnost, tak danit do určité výše nemusíš. Smlouvu určitě napiš.