_136

Když přijedu z ciziny do ČR a budu muset povinně zůstat v 14denní karanténě, kdo mi těch 14 dní zaplatí?

Kdo mi zaplatí 14denní povinnou karanténu když se vratím do ČR ze západní evropy,zaplatí mi ji snad zaměstnavatel nebo sociální správa nebo ministervo financí nebo pan prezident nebo snad budu 14dní zadarmo bez peněz? díky

Když přijedu z ciziny do ČR a budu muset povinně zustat v 14dní karanténě kdo mi těch 14dní zaplatí?

Nejlepší odpověď
Edison

A proč by ti je měl někdo platit? Jel jsi tam ze své vůle? Tak co chceš? Poslal tě tam zaměstnavatel? Dohodni se s ním. Bez peněz nebudeš, je to jako každá jiná pracovní neschopnost. Nemluvě o tom, že si můžeš nechat udělat test. Pro proplacení pak platí něco podobného. Jel jsi tam ze svý vlastní vůle? Tvoje věc. Poslal tě tam zaměstnavatel? Dohodni se s ním.

Tyhle levičácký manýry, že by něco měla platit společnost jsou fakt naprosto mimo. Dávno nežijeme v sociálismu!

Další odpovědi
elkon

Zase jeden nemyslící „vychcánek“.

Drap

Kdo by ti to platil? Pokud si to nemůžeš dovolit, nikam nejezdi. Je to tvoje svobodná volba a je jen na tobě, jak se přizpůsobíš.

Arne1

Vážení, sice netvrdím že by to měl každýmu platit stát – ale na druhou stranu, kdo stanovil ceny těch testů ? Firmy spojené s Agrofertem. Skutečná cena toho testu je asi poloviční. Takže jde vlastně z větší části o výpalné – komu asi ?

Edison

Arne, nějaký podklad pro tohle tvrzení?

Arne1

Myslím, že se o tom psalo už hodně – za kolik jsou ochotny testovat akademická pracoviště, ale přednostně se zakázky dávají jiným pracovištím, která mají vazby na AF.

Edison

Tak znova: Nějaký relevantní zdroj by nebyl? Nebo tu jen chceš na někoho chceš házet špínu? Někde ses to snad dočetl… ne? Já jsem teda o vazbách na AF na nic nenarazil, naopak jsem narazil na to, že akademická pracoviště taky testují. Ale uznávám, že nemohu znát všechny články, proto by bylo fajn u takových informací uvést alespoň nějaký zdroj, krom bulváru.