kurec

Když přijede Slovák do česka nazýváte jej cizincem nebo našincem?

Jelikož Češi a Slováci byli v minulosti jeden ten samý národ tak známe i historii jejich země zhruba a ty zvyky co mají na Slovensku jsou oproti česku opravdu malé. Takže je to vcelku těžké rozhodnout jestli nazvat Slováka cizincem. Jelikož Cizinec dle názoru některých lidí je člověk co nezná zvyky, jazyk atd…

Nejlepší odpověď
zjentek

To je chyták? Ani jedno. Nazýváme jej dále normálně čobolem, stejně jako za socialistické éry.

Další odpovědi
Ametyst

Jsou cizinci. To je fakt. Slovenská republika má jinou státní vlajku, měnu euro, své hlavní město. Tak to chtěli. Dokonce i když tu pracují, a dlouho, mnozí se ale vůbec nesnaží mluvit česky. Ani je to nenapadne.

paul1

Jakou cenu má takovouto pitomost řešit? K čemu je to dobré a čemu (komu) to prospěje?
Myslím si, že jsme Evropané. Ti, co to chtěli dělit jsou už na smetišti dějin. Řešili si tím svoje mindráky a nebo za tím viděli kšeft a možnost zbohatnout.

cappuccino

Slovak zustane Slovakem, i kdyz tu zije nekolik desitek let. On se tu citi porad jako v cizine. Nejsme to my, kdo ho nazyvaji cizincem!

Pepa25

Ten samý národ nebyli Češi a Slováci nikdy, „Národ československý“ byl jen konstrukt První republiky, fakticky tu byly dva národy mluvící dvěma jazyky v jednom státě. Nyní jsou tu dva samostatné státy.
Jak koho kdo nazývá je jeho věc, ale obvyklé je nazývat cizincem občana jiného státu (samozřejmě nekdo může brát za cizince i naturalizované občany, kteří se jen narodili jinde nebo mají jinou národnost). Takže ano, Slováci jsou pro nás cizinci z blízkého zahraniči.

Filip84

Pokud jsi národovec, Wlastenz, pak ano, pak pro Tebe, snad, v minulosti, byli Bačovia „ten samý národ“.

Teraz Bačovia sú cizinci, lebo teraz Bačovia majú, henten onen bazmeg, Štát Bačalandia.

Keď ale taký bača pase ovce tuna, má české štátne občanstvo, tak taký bača je český štátny príslušník, hoci aj našinec. Kedy ale bača pase ovce tuna, ale má salaš aj v Bačalande, teda taký bača, čo pase ovce tuna i v Bačalande, iba v Bačalande sú není, ale tuna sú, tak taký bača sú cizinec, lebo taký bača sú našinec v Štátu Bačalandia a tuna našinec bača neni sú. Ale zasa sú taký bača velkobača! 😎

A když Don Pedro de la Banana con una pistola rozšíří pole podnikání i na Českou republiku, že třeba pro něj bude Jose, Miranda a Jorge nabízet „perník“ i v obci Hlavní město Praha, tak takový Don Pedro de la Banana con una pistola bude pořád cizinec, protože má státní občanství Estados Unidos Mexicanos. Ale když se Don Pedro de la Banana zamiluje do Růženy Novákové, hodí na ní očko, okouzlí ji, zadělá na sviště, pak si jí vezme, požádá o státní občanství České republiky a bude mít státní občanství České republiky i Estados Unidos Mexicanos, tak takový Don Pedro de la Banana con una pistola bude našinec, arciť to bude drban a pendejo. 😂😂😂

da ny

Nazývám ho i v Česku Slovákem. Tedy je to cizinec 😉
Někdy je to Slovák se státní příslušností v ČR. 😉

ČESKOSLOVENSKO (1918 – 1992, KROMĚ 2. SVĚTOVÉ VÁLKY(wiki)
obyvatelstvo
počet obyvatel: 13 607 385 (1921)
15 700 000 (1992)
národnostní složení: Stav roku 1921:
64,37 % Čechoslováci,
resp. 16 % jen Slováci, 22,95 % Němci
5,47 % Maďaři, 3,39 % Rusíni
1,33 % Židé, 0,56 % Poláci
0,17 % jiní, 1,75 % cizinci
A http://www.mul­timediaexpo.cz/mmec­z/index.php/%C4%8Ces­koslovensko
Češi a Slováci byli nekompatibilní už před rokem 1918.
https://www.i­rozhlas.cz/ve­da-technologie/his­torie/ceskoslo­vensko-cesi-slovaci_230102202­0_ako

EKSOT123

Spíš našincem. Samozřejmě oficiálně je to cizinec a kromě toho se většina Slováků považuje za Slováky , podobně jako třeba většina Moraváků za Moraváky.

Pepa25

paul1: souhlasím hlavně z národnostního hlediska, to je úplná blbost. Z pohledu občanství máme všichni https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ob%C4%8Dan­stv%C3%AD_Evrop­sk%C3%A9_unie