Kalim_YT

Když přestřihnu LED pásek, bude svítit dále ta část připojená ke zdroji?

Když jsem si koupil 5m ledpásek a chci ho zkrátit třeba na 2m, bude svítit i nadále? A nebude tam nějaký problém s elektřinou? (volty, ampery, watty) (nevyznám se v tom) :D

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, led páska se dá zkracovat, ale zřejmě jen ve vyznačených místech na rubu. V mém případě je to po třech LED. Napájecí napětí je nejčastěji 12 V a nezmění se. Samozřejmě se sníží ampéry, tedy i watty a můžeme použít zdroje nominálního napětí a takového výstupního proudu (resp. výkonu ve wattech), aby zůstala rezerva alespoň 10 – 20 %.

Další odpovědi
Edison

Skoro jak píše Kepler. LED pásky lze stříhat výhradně ve vyznačených místech. Uspořádání spojů a řazení LED úseků je na to tak konstruováno. Zdroj můžeš (a je to tak vhodné) použít tenýž.

Dochy

Platí to pro ty, které jsou na to konstruovány. Netvrdím s jistotou, že to jsou všechny.