22aa

Když přehraju o hodinu delší kazetu, než je v konstrukci, nic se nestane?

Dobrý den.
V manuálu od funaie jsem našel, že umí jen video přehrát vhsky do 240, ale nevím, co se stane s videem, když přehraju o hodinu delší pásku.
Jeden prodejce nabízí i 5 hodin VHS, což je divné.
Děkuji. 22aa.

Odpovědi
Hlada

VHS 300 má tenčí pásek. Jestli není mechanika na takové kazety stavěná, budou mít kratší životnost. Delší časy se dosahují poloviční nebo třetinovou rychlostí. Označují se LP a EP nebo SLP.

elkon

Nepíšou to tam pro srandu, ta delší páska bude víc namáhat mechaniku a můžeš to zničit. Někdy se také stane, že mechanika tu dlouhou pásku pozná a nepřehraje ji.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Bacha, bojím se že je tu prostor na matení národů…
Skutečná délka pásky (a s tím spojená případná tenčí než obvyklá páska aby se vešla) vs. hustota záznamu (rychlost posuvu pásky)

Mc Merkurion

… taky si to myslím, byly různé kvality nahrání, a podle toho se na pásek vešlo … video mělo schopnost to nahrát a přečíst, kazeta byla furt stejná …

Dochy

Ony jsou různě dlouhé pásky, ale pak lze nastavit i tu kvalitu. To vše Hlada zmiňuje, jen jsem se bál, že to z toho nemusí být jasné…