ukuleler

Když pracuju v německu nebo Rakousku, ale bydlím v Česku, můžu na finančním úřadě požádat o dorovnání daní?

Někde jsem zaslechl, že když člověk opravdu takhle funguje, a v česku by měl nižší daně, tak mu můžou být navráceny.

Nejlepší odpověď
gecco

Záleží na tom, za jsi v zahraničí daňovým rezidentem nebo ne…
Pokud jsi tzv. příhraniční zaměstnanec, můžeš si vybrat, ve které zemi chceš čerpat daňové úlevy – ale nemůžeš je čerpat v obou zemích…
Takže si předem prostuduj podmínky, jaké platí v té které zemi a srovnej si je s podmínkami v ČR – a uvidíš, co je pro tebe výhodnější…
😉

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s Geccem.
Navíc by se každý, kdo pracuje v zahraničí, měl s podmínkami
práce a (nejen) daňovými povinnostmi obou zemí seznámit už
před začátkem práce.

Pokud byste chtěl o vrácení přeplatku daně požádat u nás, musel
byste tak učinit v rámci daňového přiznání, na jehož podání zbývá
„beztrestně“ už jen zbytek dneška a zítřek…

Mimo otázku:
Máte vyřešeno sociální a zdravotní pojištění? Odvádíte je v ČR nebo v Německu?