bolak

Když pošlu pohled… cesta ze schránky do schránky

Mohl by mi někdo kdo pracoval/pracuje na poště podrobně popsat krok za krokem, co se stane s pohledem od té doby co je vhozen do schránky?

(kdo ho vyzvedává, kam putuje, čím putuje, kdo ho kontroluje, jestli má správnou známku, jestli člověk nebo už jsou na to nějaké stroje, atd.)

Co nejpodrobněji prosím, strašně mě to zajímá :)

Nejlepší odpověď
led

Veľmi zjednodušene
1 – zbierač pošty zo schránok preveze zásielky na rozdelovňu pošty
2 – pošta sa rozdelí podľa adresy na „doručovacie smery“ buď k cieľovým poštám v rezorte rozdelovni alebo vlakom,autobu­som,autom i lietadlom do ďalších regionálnych rozdelovní (počas cesty dochádza k ďalšiemu rozdeľovaniu) a kolotoč sa opakuje až kým nie je zásielka doručená do cieľovej pošty.
3 – v cieľovej pošte -rozdelovni rajónov sa pošte rozdelí medzi doručovateľov a tí ju dopravia do schránky adresáta.
V priebehu tejto cesty sa na každej rozdelovni kontrolujú úradné zápisy so všetkými oficiálnymi náležitostiami na zásielkach. Pri tomto im pomáha aj digitálna technika, scenery a podobne.