alWin

Kdyz poslu dopis z CZ do Nemecka, prijde?

NORMALNE KLASICKEJ DOPIS; KDYZ HO HODIM DO POSTOVNI SCRANKY V CZ; PRIJDE NA DANOU ADRESU V NEMECKU; (100km) od ceskych hranic.

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud bude správně ofrankován, tak přijde. Na km nezáleží.

Další odpovědi
Admin2

Vážený uživateli,

nepoužívejte prosím velká písmena pro zvýraznění textu. Ztěžujete totiž jeho čitelnost.

Kromě toho se tento způsob úpravy považuje za obdobu křičení / řvaní z reálného světa.

Děkuji za pochopení.

klumprt

Je třeba na dopis nalepit příslušnou známku. Hodnotu známky zjistíš například na stránkách České pošty. Nebo můžeš jít s dopisem bez známky přímo na poštu a na přepážce ti řeknou, kolik chtějí peněz, zkasírují tě a rovnou dopis pošlou.
Takto se dají posílat dopisy nejen do Německa, ale po celém světě!

marci1

Popis psaní adres máš ve zdroji. Vpravo nahoru nalepíš známku za 25,– Kč. 🙂
http://howtodo­.cz/jak-spravne-napsat-adresu-na-obalku/

Mc Merkurion

ne,neprijde (dojde)…
(si myslíš,že v Německu nemaj poštu? Jak by se to asi posílalo do ameriky?)

iceT

Nepřijde, někdo ti ho donese.

lalys

Ano dojde pokud bude spavne vyfrankovan.doj­de.ale pokud chcete mit jistotu podejte ho doporucene na poste s podacim listkem

alWin

a jak ho mam ofrankovat, co vse na te obalce musi byt

Emefej

Ofrankovat znamená nalepit známku správné hodnoty.