pizlicka

kdyz podam navrh do katastru nemovitosti

pritel mi chce darovat dum,ale-v listopadu sousedce prodal na zahrade cast stavebniho pozemku.ona tuto zmenu do katastru nezanesla.kdyz mi pritel dum daruje,a podame zadost do katastru nemovitosti,pujde to????nebo budu muset cekat na sousedku,az zmenu nahlasi????
Doplňuji:
suwo,napadas me ,ze lzu,tak se nediv.pochopila jsi spravne otazku????mys­lim,ze ne.

Nejlepší odpověď
Drap

Měla by změnu prvně zaevidovat.

Další odpovědi
Sůwa

Ptáš se opakovaně na věc, kterou můžeš snadno najít na příslušné stránce internetu, třeba :
http://www.re­alitnirevoluce­.cz/poradna/ka­tastr-nemovitosti
Zatím jsi ani nedokázala poděkovat.
Přítel na sousedku čekat nemusí, protože na žádosti jsou oba podpisy a podat ji může jak prodávající, tak i kupující. Otázka je, kdo z nich zaplatí poplatek 1000 Kč, vloni to bylo jen 500 Kč.
Doplnění:
Nenapadám, jen mám lepší paměť a sloučila jsem tvé dotazy do srozumiteného stavu. Každý zní trochu jinak, tak jsem je pouze shrnula :

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-zrusit-trvaly-pobyt-stale-jeste-manzelce

Tady skutečně není realitní ani právní poradna a na správná místa jsem ti linky našla. Tak co bys ještě chtěla víc? Měla jsi to pravdivě napsat hned v prvním dotazu.

Fidel

Jde to. Majitelem bude ten, kdo bude zapsán v KN. Pokud takhle sousedku vyšachujete, tak:

  1. ty přepíšeš později na ni to, co jí náleží
  2. sousedka se bude domáhat náhrady škody na příteli

jaza

Pokud nechcete mít vážné problémy, tak ať ihned přítel podá Vklad do katastru nemovitostí, že prodal parcelu. Pokud se jedná pouze o část jedné parcely, tak k tomu potřebuje geometrické zaměření, dohodu nebo smlouvu o prodeji, vše ve 4 vyhotoveních a 1000 Kč. Zápis vkladu trvá 2–3 týdny. Pak Ti může dům darovat. A hlavně nesmí zapomenout na finančáku zaplatit daň z prodeje nemovitosti, t.j. té parcely, nyní jsou z toho hrozné pokuty.