otaznik007

Když po mně někdo žádá propisku, mám mu ji dát otevřenou nebo zavřenou? Co je etičtější?

Nejlepší odpověď
anonym

Spíš bych to řešila podle situace. Když někdo potřebuje jenom něco rychle podepsat nebo vyplnit, podala bych ji otevřenou. Kdyby s ní chtěl někam odejít, tak určitě zavřenou.

Další odpovědi
IK

Etické by bylo zavřenou 🙂 jako že souhlasíš že ti ji může zapomenout vrátit a nebudeš se zlobit. (Kapesník také nabízíš nepoužitý a nechceš ho vracet)
Při vrácení poděkuješ lehce potěšen 🙂

Otevřená vybízí k rychlé akci: Napiš si to a dej mi zpět!

To byla etika, co se týká etikety nevím zda se o propisce někde píše.

Ella

proboha jaká etika? je to propiska, ne ledvina…
zavřenou, aby se člověk nepopsal

terry

Vidím to stejně jako ocko 🙂

verka

Jak často žádá někdo o propisku? Hlavně jestli ji vrátí.