Rokio

Když po mírném vysazení psychofarmak něco špatného provedu, o které půjde zavinění?

Mám takovou poruchu, že po mírném snížení dávky psychofarmak, jsem velmi agresivní. Vím, že pak mohu něco provést (šance je značná, ale určitě ne stoprocentní), ale bez přiměřeného důvodu spoléhám, že k tomu nedojde.

Podle mě ale nepůjde o nepříčetnost. Nějaké zavinění zde bude.

Odpovědi
elkon

jiný názor

Zase otravuješ stejným problémem. Ty nejsi oprávněn cokoli měnit na medikaci podanou lékařem. Kolikrát je potřeba tohle zdůraznit, abys to pochopil? Se vším se obracej na lékaře, tady není psychiatrická poradna.

Filip84

jiný názor

Proč to pořád řešíš? Ty opravdu chceš skončit v zabezpečovací detenci, nebo v nucené hospitalisaci? Jsi na dobré cestě!

Žádný úmysl, prostě jsi pacient s hlavou, který vysadil léky (a nikoho nezajímá, proč, prostě: vysadil) a něco provedl. Nikdo se s Tebou moc bavit nebude, to je jenom Tvoje představa, že kecáním a dotazováním se něco řeší: neřeší. Prostě Ti nařídí ústavní léčbu, nebo zabezpečovací detenci a hotovo.

Až tak jednoduché to je.

Hlada

jiný názor

Soud bude posuzovat trestný čin stejně, jako u zdravého člověka. Rozdíl může být v rozsudku, kdy místo trestu odnětí svobody může nařídit ústavní psychiatrickou­ léčbu.

Filip84

A – opět, nikoli o „které zavinění“, ale „jaké zavinění“.