bolak

Když plavec v moři zahlídne nad hladinou ploutev, jak se k němu blíží, je nějaký způsob jak zaručeně na první pohled…

…poznat, jestli je to delfín a nebo žralok?

Odpovědi
zjentek

šlo by to detektorem rtuti, který jsou žraločí ploutve nebývale plný ..ale v týhle situaci?
A není „ta“ (špičatá lehce zahnutá) ploutev jen typicky žraločí?

Pepa25

Delfíni jsou hbitější, „poskakují“, chvíli pod vodou, pak jsou vidět celí:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=XGuWw8DJtzg

Žralok je jakoby línější, obvykle není vidět víc než jen ta ploutev …

Kelt

Nedávno se stal případ, kdy delfín usmrtil trenéra, to za prvé.
Žralok cítí krev, když máte zranění , na několik kilometrů.
Ve filmu Čelisti se blížila ploutev, ale byl pod ní ukrytý kluk, který tak vystrašil lidi na pláži. Proto je lepší prevence, nebudu plavat tam, kde se mohou vyskytovat žraloci.
Delfíni se domlouvají ultrazvukem a myslím, že i žraloci, tak by se hodil analyzátor ultrazvuku, pokud každý vysílá na jiné frekvenci.