Když píšou na Alze u něčeho, že je to poslední kus za tuto cenu, tak jak to někdo koupí, tak to nové zdraží nebo zlevní?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejen na Alze. Myslí se tím, že příště už to bude dražší. Zpravidla se jedná o legální podvod, kdy se cena zboží nejdříve uměle nadhodnotí, aby pak mohli udělat „slevu“ na skutečnou hodnotu.

Další odpovědi
Alesh

Já bych řekl, že je to jen reklamní trik, kterým chtějí potenciálního zákazníka vyhecovat k rychlému a tedy neuváženému nákupu, zkrátka aby měl pocit, že to musí rychle objednat, jinak mu hrozí, že pak už to bude dráž.
Ten počet kusů za tuto cenu totiž nikdo nemůže jednoduše ověřit. Ledaže by sis to objednal a hned se koukal, zda to tam ještě je či to zmizelo, což asi udělá málokdo.

Lamalam

To je marketingový trik. Koupíš posední kousek a za dvě hodiny je tam další poslední kousek stejného zboží.