bolak

Když píšete v textu MNĚ/MĚ, musíte si to v hlavě nějak předem zkontrolovat (použít pomůcku) nebo to prostě cítíte?

Nejlepší odpověď
WeeBear

Používám pomůcku 2.pád=2 písmena, 3.pád=3 písmena

Boláčku, ač jsem intelektuální snob, tak to bohužel necítím v kostech. 😁

Další odpovědi
Jikra

Používám pomůcku TĚ/TOBĚ

Sůwa

Používám pomůcku TĚ/TOBĚ

Damiana

Používám pomůcku TĚ/TOBĚ

Jak primitivní…Ale jak účinné!:-)

anonym

Jiná blbost

Doplňuji:
Tak na tohle nejsem moc chytrá. Pády neumím ani vyjmenovat, tak je nepoužívám. Snažím se používat pomůcku Pavla (mě) a Pavlovi (mně) – jak tady jedna milá osoba někomu radila. Ale nevím, zda vždycky volím správně. Mne jde stále nějak mimo mě.

hanulka11

Cítím to, jsem věštkyně

Doplňuji:
:D:D:D

manon

Cítím to, jsem rozený češtinář

A abych to náhodou necítila blbě, pamatuji si (nevím proč) , že 2.a 4. pád jdou k sobě a 3. a 6. taky a 3. vím, že je mně a zbytek si vyvodím logockými vazbami :D Chápeš, ne?

pusinka50

Jiná blbost

Prostě vím, že 2.+4. pád je mě a 3.+6. pád mně, při psaní si to pokaždé musím říci

Katusa

Používám pomůcku TĚ/TOBĚ

Teda většinou, pro jistotu, ale některé věty mám už tak zažité, že píši automaticky…

kapka

Používám pomůcku TĚ/TOBĚ

anonym

Jiná blbost

Já používám Jirku.
Vedle Jirky, tedy vedle mě, bavím se o Jirkovi, tedy o mně.

RyuzakiKate

Používám pomůcku 2.pád=2 písmena, 3.pád=3 písmena

Takhle mě to naučila paní, co mě doučovala po dobu mého pobytu v nemocnici :) Taky mě tenkrát chválila, jak hezky ovládám pravopis!

SteimlX

Jiná blbost

Doplňuji:
Mně pomáhá pepíček-pepíčkovi ))
Než MI toto bylo porazeno, pomáhalo MI obcházet to takto a za to MNE často ve škole kárali )

anonym

Používám pomůcku 2.pád=2 písmena, 3.pád=3 písmena

Doplňuji:
když to píšu normálně, nijak to neřeším ale když se píše diktát, tak to už je jiná, to už si odůvodním :D

GM

Používám pomůcku TĚ/TOBĚ

bolak

pusinka: proč ty mně vždycky sabotuješ anketu :))