midlajs

Kdyz perete pradlo na co davate pozor?

Kdyz perete pradlo, krome barvy a materialu satsva, na co davate jeste pozor? Dali byste nekdy prat napriklad monterky od hnoje s kalhotami svych deti?

Nejlepší odpověď
Funna

co to je montérky od hnoje? pokud na nich budou kusy hnoje, tak je do pračky nedám tak, nebo tak a první je trochu „zkulturním“ ruční očistou, odmočením a pod a pak je teprve nacpu do pračky…neberu to tak, že „nechutnosti“ z hnoje nebudou mít děti po vyprání na kalhotách…to sice není pravda, bakterie tam budou, ale tohle neřeším, protože to bys spodní prádlo musela prát samostatně a každému členovi rodiny zvlášť a po každém praní pračku vydezinfikovat a nebo vše prát pokaždé na 95°C (60 nestačí po tak krátkou dobu praní nestačí)…ony tam totiž fekální bakterie jsou, i když nejsou na prádle vidět…a jsou v pračce i při dalším praní, neodplavou…já to ale beru podle hesla „co tě nezabije, to tě posíllí“ a žíly mi to netrhá .-)

Další odpovědi
dědapetr

Ne nedal bych splečně monterky s kalhotama,taky prohledám kapsy aby tam nebyli papírové kapesníky a jiné věci,zaplé zipy,pozapinané knoflíky,trika obrácená naruby,ponožky dávám do sáčku (síťka) aby mě je pračka nesežrala,atd.

gecco

…„Dali byste nekdy prat napriklad monterky od hnoje s kalhotami svych deti?“…
Pokud přijmu jako fakt, že po vyprání je prádlo čisté, nemám problém dát prát montérky od hnoje i se svými kalhotami…
😉
V podstatě řeším jen to, aby se mi různé kousky vzájemně neobarvily a pak zvlášť peru některé ´funkční´ prádlo (merino, moiru, goretex…).