pizlicka

kdyz otec nevídá deti,ale řádně na ně platí výživné,muže matka,ktera se znovu vdala,zažádat o zmenu přijímení dětí?

samozřejmě chápu, že může, ale když otec řádně plní vyživovací povinnost a nebude s tímto souhlasit, jak v tomto případě soud nejčastěji rozhoduje? Děkuji moc, za Vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
arygnoc

môže.

ale prečo by to robila?
Otec má aspoň morálne právo, aby jeho deti (na ktoré riadne platí) mali jeho meno.

Čo keď sa ich matka za 5 rokov zasa bude vydávať – zasa bude meniť meno detí? (nerobme si ilúzie o monogamnosti žien, i keď iste také existujú)

Další odpovědi
ivzez

Ano. Matka o změnu příjmení dětí požádat může.
Otázkou je, zda jí soud, který se bude řídit zájmem dětí, vyhoví.
Doplňuji:
Rozumnější by podle bylo řešení (, které používá poměrně dost lidí):
V případě dalšího sňatku rozvedené ženy lze jako společné příjmení
použít příjmení ženy (pak budou mít všechni členové rodiny stejné
příjmení, aniž by se příjmení dětí muselo měnit prostřednictvím soudu).