Pavlusa2012

Když odpojím elektřinu ve společném bytě,který vlastním z manželkou,je to trestný čin?

Jsem nucen se dočasně odstěhovat z bytu,soužití je neúnosné.Avšak manželka odejít zřejmě nehodlá,přesto že má kam se odstěhovat.Ctěl bych to vyřešit odpojením elektřiny,bojím se ale abych neudělal něco nelegálního.

Nejlepší odpověď
deduska

Pokud je smlouva na odběr el. energie napsána na Vás obraťte se na společnost se kterou jste uzavřel smlouvu a požádejte o dočasné přerušení dodávky z důvodu odcestování na delší dobu.Odeberou elměr. a zaplombují vývody.Zeptejte se však jestli pro nové připojení nebudou požadovat revizi elektroinstalace-to by se prodražilo.Jinak PEVNÉ nervy

Další odpovědi
terry

restný čin ne, možná přstupek.

Hlada

Pokud elektřinu odhlásíte, tak ji manželka přihlásí, protože má rovnocenné oprávnění rozhodovat o společných věcech. Nechápu, čím myslíte, když chcete takto řešit manželské neshody. Pokud to nezvládáte sám, měl byste navštívit manželskou poradnu a problémy řešit s psychologem, případně s psychiatrem.