mauttin

Když občanské sdružení pronajme svůj objekt k podnikání(hos­tinství) a dostává za to nájem, je to považováno za podnikání

Doplňuji:
Děkuji za odpově´d, jdná se o Tělovýchovnou jednotu, která je vlastníkem objektu

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Podnikání není úplně ten pravý výraz, avšak příjem z takovéto činnosti je zdanitelným příjmem. Občanské združení samozřejmě musí podávat daňové přiznání, kde má příjmy buď osvobozené např. členské příspěvky nebo zdanitelné, kterými je právě příjem s pronájmu. U některých sdružení jsou do určité míry osvobozené i tyto příjmy nebo jejich část, pokud jsou použity např. na charitativní činnost sdružení apod. To vám ale těžko mohu říci konkrétně, když nevím, jaké jste sdružení a co provozujete.

Pak se budete řídit ustanovení §20 ZDP odst. 7, který vám říká že takto získaný příjem, tedy zjištěný základ daně lze snížit a o kolik, za předpokladu, že příjmy budou použity na činnost TJ.