Avatar uživatele
anonym

když o někom napíšu že je negramot je to urážka

když napíšu o osobě že je negramot,i když se k tomu veřejně přiznal že neumí číst,je to urážka na cti nebo ne

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5105 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Je pravda, že v původním významu je gramotný ten, kdo umí číst a psát. Tedy osoba, o níž mluvíte, je v tomto smyslu negramotná.

Velmi záleží na kontextu, kdy jste slovo negramot(a) použil. V tomto tvaru bych je ale každopádně brala jako urážku. I když se toto slovo dnes používá bohužel běžně. Proč ale člověka takto osočovat?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

iwetax > slepímu???

Je pravdou, že jsem před pár lety viděla na poště Roma – cigána, a paní cca 40 let se neuměla podepsat. Fakt mě to překvapilo.
Každého urazí něco jiného. To je těžká rada.
I když něco o sobě vím a potvrdím to, nerada to slyším od druhého. A když je někdo méně tolerantní, může ho to i urazit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
oskar

Ja myslim,že to uražka je a velka.Jak by jste se zachovala Vy,nechalo by Vas to chladnou?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Souhlasím s terry. Každého může urazit něco jiného. I pravda. Tu lidi neradi slyší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Je to jako když cikánovi řekneš že je cikán. Nebo slepímu, že je slepej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alexandra

V otázce bylo,že se ten člověk k tomu přiznal,tak by to neměla být urážka.I když bych asi nevolila slovo negramot,ale negramotný,to zní trochu lépe.Záleží taky,v jaké situaci to bylo použito.
Jinak negramot,by asi mohlo urazit ty,co tady píšou ty šílené hrubky.

Doplněno pro annas:
Až po odeslání jsem si všimla,že píšete skoro to samé co já,tak sorry

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek