kiki011

Když neposílám balíček doporučeně,pot­řebuji podací lístek ? ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím, že ne, protože potvrzení tedy není potřeba.

Další odpovědi
anonym

Opět chybné ( a poškozující) odpovědi.
Stejně jako existuje obyčejné psaní (zásilka), jsou i obyčejné balíky do 2 kg, nevyžadující ani podací lístek ani balíkovou průvodku.
viz odkaz ve zdroji (a' propos, snadno dohledatelné 2 kliky na portálu České pošty).
Výhoda – nižší cena, nevýhoda – žádné záruky, není potvrzení ano o podání ani o doručení, v případě poškození, či ztráty – smůla, není nárok.
P.S. Nějak mi uniká rubrika Hudba, nechtělas to dát aspoň do Občanského práva?
Doplňuji:
ad Funna, to se to najednou machruje, když tě někdo nachytá na švestkách předstíráním – „Já to ale myslela jinak“.
Dámy, laskavě prosím, nebuďte tak ukvapené, impulzivní, nenechávejte se strhnout emocemi. Vždyť stačí jediný názorný odkaz a věc je naprosto jasná a jednoznačná. (2× měř, 1× řež!).
Odborné rubriky skutečně nejsou pro chatovací a laické dohady.

Zdroj: http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/baliky/cr/o­bycejny-balik-id241/

hanulka11

na každý balíček musíš vyplnit podací lístek

Funna

na každý balík se musí vypsat lístek…
Doplňuji:
Podací lístek se používá pro všechny druhy poštovních zásilek s výjimkou obyčejných zásilek (jejich podání pošta nestvrzuje) a poštovních poukázek.
obyčejná zásilka může být i obyčejný balík…takže Ellucy měla pravdu…
ale vzhledem k nedohledatelnosti balíku, pokud nebudeš mít vyplněný podací lístek, bych raději tech pár minut obětovala a vypsala si ho…

anonym

Ellucy má pravdu,že nepotřebuje podací lístek.Já jednou poslal balík k reklamaci bez podacího lístku a měl jsem problémy s prokazováním,že jsem balík poslal.

manon

Taky mi to přijde jako vysoce odborná otázka :) Tedy já přijít na poštu a zjistit, že je to jinak a já opravdu potřebuji vyplnit podací lístek, tak se snad nervově zhroutím :) :) :)

kiki011

Tak podací lístek jsem nepotřeboval ;),děkuji za všechny odpovědi

kiki011

Jo děkuju :)