Avatar uživatele
kiki011

Když neposílám balíček doporučeně,pot­řebuji podací lístek ? ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4272 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Myslím, že ne, protože potvrzení tedy není potřeba.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Opět chybné ( a poškozující) odpovědi.
Stejně jako existuje obyčejné psaní (zásilka), jsou i obyčejné balíky do 2 kg, nevyžadující ani podací lístek ani balíkovou průvodku.
viz odkaz ve zdroji (a' propos, snadno dohledatelné 2 kliky na portálu České pošty).
Výhoda – nižší cena, nevýhoda – žádné záruky, není potvrzení ano o podání ani o doručení, v případě poškození, či ztráty – smůla, není nárok.
P.S. Nějak mi uniká rubrika Hudba, nechtělas to dát aspoň do Občanského práva?
Doplňuji:
ad Funna, to se to najednou machruje, když tě někdo nachytá na švestkách předstíráním – „Já to ale myslela jinak“.
Dámy, laskavě prosím, nebuďte tak ukvapené, impulzivní, nenechávejte se strhnout emocemi. Vždyť stačí jediný názorný odkaz a věc je naprosto jasná a jednoznačná. (2× měř, 1× řež!).
Odborné rubriky skutečně nejsou pro chatovací a laické dohady.

Zdroj: http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/baliky/cr/o­bycejny-balik-id241/

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

na každý balíček musíš vyplnit podací lístek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

na každý balík se musí vypsat lístek…
Doplňuji:
Podací lístek se používá pro všechny druhy poštovních zásilek s výjimkou obyčejných zásilek (jejich podání pošta nestvrzuje) a poštovních poukázek.
obyčejná zásilka může být i obyčejný balík…takže Ellucy měla pravdu…
ale vzhledem k nedohledatelnosti balíku, pokud nebudeš mít vyplněný podací lístek, bych raději tech pár minut obětovala a vypsala si ho…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ellucy má pravdu,že nepotřebuje podací lístek.Já jednou poslal balík k reklamaci bez podacího lístku a měl jsem problémy s prokazováním,že jsem balík poslal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Taky mi to přijde jako vysoce odborná otázka :) Tedy já přijít na poštu a zjistit, že je to jinak a já opravdu potřebuji vyplnit podací lístek, tak se snad nervově zhroutím :) :) :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kiki011

Tak podací lístek jsem nepotřeboval ;),děkuji za všechny odpovědi

před 4260 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kiki011

Jo děkuju :)

před 4272 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek