Rokio

Když někdo vykonává práci psychologa, ale nemá licenci a dělá to zadarmo, je to trestné?

Pomoc druhým bez licence a zadarmo

Odpovědi
Kepler

Kdo dělá práci psychologa (jak se domnívá) a není psycholog, pak práci psychologa nevykonává. Pokud to dělá zadarmo, pak může jít jen o dobré i špatné rady do života apod. a můžeme to dělat všichni a bez postihu.

tforro

Pokud nemá na zvonku napsáno psycholog Karel Novák a neprezentuje se jako psycholog, tak určitě není. Může tvrdit, že je osoba zvídavá a naslouchá příběhy, číká jim svůj názor.