orestez

Když někdo tlumočí simultánně, znamená to, že mu nic není?

Simultán tlumočil.

Nejlepší odpověď
Kepler

Simultánní znamená okamžitý, průběžný překlad. Se simulací nějaké nemoci to nemá nic společného.

Další odpovědi
hapiky

A co by mu mělo být?

led

Simultánny preklad znamená súčasný preklad to znamená napríklad titulkovanie vo filmoch, počas prejavu v cudzej reči jeho súčasný preklad do inej reči.

príklad akoby Kepler preložil simultánne, (tj súčasne a významovo rovnako, rozdiel pár minút medzi našimi odpoveďami), už počas písania mojej odpovede jej text do čitateľnej češtiny. Ďakujem, maestro Kepler.

ivzez

Když někdo tlumočí simultánně, znamená
to, že umí simultánně (souběžně) tlumočit.

led

ivzez „Když někdo tlumočí simultánně, znamená
to, že umí simultánně (souběžně) tlumočit.“
vaše tvrdenie nemusí byť vždy pravda. Bola som na mnohých rokovaniach a školeniach so zahraničnou účasťou a niekedy tie simultánne preklady boli na úrovni absolventa základnej školy. Boli síce gramaticky správne, ale významovo veľakrát iné.