Avatar uživatele
Rokio

Když někdo při komunikaci střídá tykání a vykání, co to znamená?

Když se mnou mluvil nadřízený v práci (důležitější skladník), tak střídal tykání a vykání. Mně to osobně nevadilo, ale nevíte, proč to dělal. Co tím myslel?

Stalo se někdy i vám, že někdo s vámi mluvil a střídal tykání s vykáním?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, sesednizkola před 2566 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Tw!st

Asi si není jistý, jestli ti má tykat nebo vykat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Myslím si totéž co Twist. A navíc třeba od tebe čeká, že mu sám nabídneš tykání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pouze se mu to pletlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Já jsem ze starší generace, kdy tykání mezi kolegy bylo naprosto běžné. Ale spolupracuji také s firmou plnou mladých ambiciozních lidí, a ti považují vykání za správnou normu chování mezi kolegy. Mám s tím velké problémy.
Takže to asi bude něco podobného jako ten nadskladník.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

1 – Neistota v oslovovaní býva častá práve medzi ľuďmi v rôznych spoločenských, alebo pracovných postaveniach.
2 – Nie je to len otázka neistoty v oslovovaní, ako sa tu niektorí domnievajú. Striedanie vykania s tykaním nemusí vyjadrovať nič zlého…
Striedavé tykanie/vykanie medzi ľuďmi v rôznych pracovno-spoločenských postaveniach bývajú časté podľa danej situácie pri rozhovore „medzi 4 očami“ a rozhovore „na verejnosti“, kde vykanie oddeľuje oficiálny vzťah od súkromného – osobného vzťahu. Pritom to nemusí byť dvojtvárnosť, ale naopak zdôraznenie vzťahu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek