huxa

Když nějaký Rus řekne „piča“, co tím myslí?

Odpovědi
arygnoc

keby to bol bulhar, tak to má význam českého „vole“ (ale doslova je to to, ako to zneje)
takže u rusa to bude to isté, miesto „ty vole“ povie „ты пичо“ (doslova „ty pičo“ s významom českého „ty vole“)

ladaadal

Řekl bych, že to už má přejaté z češtiny, ukrajinci místo toho často říkají „bleť ", nevím, co to je v překladu, ale používají to jako "vole“ za každou větou.

honzikd

No, řekl bych, že je to na podobné úrovni, jako když to řekne ostravak. Tzn., něco jako když pražský pepík za každým druhým slovem vkládá „volee“.

arygnoc

ladaadal:

to slovo sa číta bljať (rusky, bielorusky i ukrajinsky má rovnaký cýznam – je to zakliatie s českým významom „kurva!“)