Avatar uživatele
zjentek

když nedostanete srozumitelnou odpověď, jste si úplně jisti, že jste se vůbec zeptali?

Doplňuji:
klumprt: srozumitelnou podle jakejch měřítek? Stačej ke srozumitelnosti třeba státnice z češtiny?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, ivzez před 3426 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Odpoveď byla označena jako užitečná

Kdysi jsem telefonicky položil zcela srozumitelnou otázku týkající se daňového přiznání jednomu odborníkovi. Dostalo se mi zcela nesrozumitelné odpovědi, ze které jsem byl jelen. Požádal jsem tedy o zopakování, ale nic se nezměnilo. Omluvil jsem se tedy za svoji nechápavost a poprosil ještě jednou o zopakování. Tentokrát jsem si prozíravě zapnul na tf. záznamník a odpověď si nahrál. Po několikerém přehrání v klidu jsem nebyl o nic moudřejší. Sezval jsem tedy k tomu své tři kolegy, několikrát jsme si odpověď poslechli a dohodli se, že otázka vlastně nebyla zodpovězena. Učinil jsem tedy dotaz jinde a dostal jasnou okamžitou odpověď. Proto bacha na lidi, co mají schopnost zabalit svoji nevědomost do pozlátka a z vás udělat pitomce.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zjentek Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Ne, ale stává se mi, že když nepoložím srozumitelnou otázku, nejsem si někdy jist, že mi na ni bylo vůbec odpovězeno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Nesrozumitelnou odpověď jsem snad ještě nedostala.
Ale občas se mi stane, že mi někdo odpoví něco jiného,
než jsem čekala.

Pak přemýšlím, jak otázku přeformulovat,
abych se dočkala nějakého výsledku.

I ptát se člověk musí naučit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

To je právě umění položit správnou otázku, abyste na ni dostal odpověď, kterou chcete. Výborně je to popsáno v knize Dialogy matematiky, kde v jedné povídce autor mluví jako Sokrates, který klade otázky a když dostane odpověď, a není to ta odpověď, se kterou by byl spokojený, ptá se znovu a přesněji. Někdy je totiž těžké položit otázku tak, aby druhá strana pochopila, na co je tázána. Ale za to nemůžeme vinit druhou stranu ale pouze sebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Jsou různé excesy, občas dostanu (ale i dám) nesouvisející odpověď. Ale obvykle je to jako v programování: program nedělá to, co chceš, aby dělal, ale to, co mu napíšeš, že má dělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

O to víc jsem si jistá, že jsem se zeptala. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Kelt: a proč bych se asi na něco ptal, kdybych chtěl odpověď, kterou čekám ..có?

před 3426 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

ivzez: chápu ..někdy je taky dobrý se zeptat doopravdy

před 3426 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek