kosmaas

Když nedokážeme poznat věk příchozích migrantů, jak to, že dokážeme určit stáří hvězd?

Nejlepší odpověď
anonym

Snaha srovnat nesrovnatelné :)

Další odpovědi
Dochy

Já si myslím, že jakýkoli astronom by dokázal podobně přesně odhadnout i věk migranta… Do chyby v řádu stovek milionů let se se svým odhadem téměř jistě vejde.

Edison

Protože se k tomu používají zcela rozdílné metody a i rozptyl jde zcela rozdílný. Nemluvě o tom, že ani od hvězdy, ani od psa není potřeba jejich kvalifikovaný souhlas. Více v diskusi.

Kepler

Stáří hvězd můžeme jen odhadnout a ne příliš přesně. Stáří migranta by se dalo určit poměrně přesně, ale metody jsou příliš náročné a drahé. Rozhodně dražší, než deportace.

ten který je

Věk lze určit s pomocí RTG nebo pomocí ultrazvuku.

led

Výpočet veku hviezd možno na základe známych veličín za použitia rôznych metód a porovnávaním s prihliadnutím na predpoklady a domnienky možno teoretickým výpočtom odhadnúť vek hviezd relatívne presne s dostatočnou rádovo miliardovou toleranciou (tj neporovnateľne širšou než u veku človeka). Prax možno niekedy ukáže ako veľmi sa vedci mýlili.
Ako jednoduchšie majú autori sci-fi. jednoducho sa rozhodnú a napíšu
" Táto 4 mld rokov stará hviezda vzdialená od našej Zeme 120 svetelných rokov sa k nášmu Hviezdoplánu rúti neskutočne rýchlo. Priblížili sme sa k nej na dosah." Pozrite len na tieto presné informácie…
Tak sa to robí, hvezdári, dajte sa na sci-fi! aj Kepler a možno cestou stretnete hviezdoplavca aliendrona.
Vypočítať vek migranta je ťažšie, tu pracujeme v presnejších dátach, s nepomerne nižšou toleranciou. Pokúšali ste sa niekedy odhadnú (preboha, nie vypočítať, skutočný vek ženy je tabu) vek ženy na ulici?

Ametyst

Stačilo by, kdyby měli platné doklady a nezahazovali je, když vyžadují slušně zacházení. Staří hvězd je technologická záležitost,

independent

…ale věk zvířat dokáeme rozpoznat podle zubů ale jen přibližně

Edison

To dokážeme, pochopitelně, i u lidí… Jenže to holt není jen tak, jako chytít psa za mordu…

independent

no jo, člověk by musel souhlasit, a oni nebudou, to by rovnou mohli říct kolik jim je, lol

Edison

Není problém to, že oni nebudou souhlasit. Je problém, že my ten souhlas vyžadujem. Víš, už jsem to psal mnohokrát: Není problém to, že oni se chovaj jak zvířata. To je PŘIROZENÉ. Problém je, že my se jak vzířata, které si své teritoprium brání nechováme, což je naprosto proti přírodě, proti pudu sebezáchovy.

Edison

Jedním z problémů je, že od zvířat není potřeba kvalifikovaný souhlas.