janek66

Když naskenuji ČB negativy do počítače jak z nich udělat normální fotky?

Získal jsem balík rodinných čb negativů a rád bych si je prohlédl.
Doplňuji:
Nejde až tak o kvalitu,jsou to staré negativy ze kterých ještě nikdo fotky nedělal a hlavně jde o to poznat kdo a co na nich vlastně je.

Odpovědi
Michal Kole

Já myslím, že to udělá program dodaný ke skeneru.

Nebo zkuste efekt negative v grafických programech

mosoj

Naskenujete , uložíte v jpg a máte fotku. Dále můžete upravovat dle své libosti.
Otázka je čím budete skenovat. Kvalitní sken není levná záležitost, ale dělají to i v labech.

Aby jsme si rozuměli. Skenovat se musí na speciálním skeneru určeném pro sken negativů.
Na textovém skeneru to nepůjde ! Buďto jsou specielní skenery a jsou dost drahé, nebo se k těm lepším stolním dodává adaptér na negativy a rzšířený ovladač.