Michal Kole

Když naše někdy „promlémová“ romská menšina emigrovala do cizí země, jak se vypořádala s jazykovou bariérou ?

Nejlepší odpověď
MonkeyKing

Romové když chtějí tak se umí velmi dobře učit (COKOLIV)!
Navíc cikáni jsou všude na světě, takže neni problém jít někam do nějaké skupiny, kde jim pomůžou!

Další odpovědi
www

Po svém.
Do škol moc nechodili, takže většina jen to, co potřebovala a toho zase tak moc nebylo. Teprve po generacích se nějak přiblížili-podobně jako u nás.

anonym

Máš snad pocit, že cikáni pociťují nějaké bariéry v čemkoliv? Tak to určitě není. Oni mají velmi vyvinuté schopnosti zjistit, jak lehce a pohodlně pro sebe získat výhody. Naši politici jim dali zákonné prostředky k tomu, aby se vůbec nesnažili. Jen si všimni, jak se okamžitě strhne lavina vystěhovalectví, když se někde ve světě objeví skulina v solciálním systému, kde si naše menšina může snadno přijít k penězům. Za pár týdnů je máme zpátky a naše úřady mají zamotanou hlavu, jak jim zajistit bydlení, když si své (často ani ne vlastní) bydlení stačili před odjezdem prodat. Pokaždé se o ně ale postaráme a vlastrně jim často přispějeme i na jízdné na takový výdělečný výlet.

AndreiRanger

Slovo Rasismus a Ne jsou až na výslovnost stejná po celém světě. A slova jako More a Gadzo jsou z jejich rodné mluvi – takze bariery nejsou bo Ne more rasismus, je vlastne „esperanto“:-D