Kelly2012

Když napíšu scénář mohla bych v něm hrát?

Nejlepší odpověď
anonym

Ve scénáři se nehraje, hraje se podle scénáře. Není to tak jednoduché. Hru bude někdo režírovat, bude potřebova producenta. Ti potom budou rozhodovat o obsazení rolí. Samozřejmě by nejdříve hra musela být napsaná a někdo by musel mít zájem ji nastudovat. Jako všude jinde platí i tady, že na Vaši nabídku se musí ozvat nějaký zájemce (zákon nabídky a poptávky).

Další odpovědi
anonym

jistě, např: seriál Chůva k pohledání. Scénář a občas i režie
Doplňuji:
je ta herečka Franc, tak nějak

hanako

Jsi scénáristka nebo jsi členkou nějakého kroužku? Nebo naopak chceš být scénáristkou?

led

Nedoporučujem,
dramaturg a režisér to väčšinou vidia ináč než chudák scénarista. Zoberú ceruzky a podľa nich nepodstatné zoškrtajú. Potom to dostanú herci a vložia do toho svoje city, až sa nakoniec role obrátia: hrdina sa poberie do komparzu a z nenápadného záhradníka (v piatom rade) sa stane záporný hrdina. Dej sa premiestni z paláca do garsonky v paneláku.