Standaa

Když nám má chuť říkat, co je dobré a co ne, podle toho jak to naše tělo potřebuje, proč nám nechutná zelenina?

Když je něco dobré tělo nám tím říká že to tělo rádo přijme a spotřebuje proč nám tedy cukr chutná víc než zelenina a některé ovoce když je to to druhé co potřebujeme víc?

Nejlepší odpověď
quentos

Chuť nám nemá říkat, co je dobré a co ne. Chuť nám spíš říká, co naše tělo aktuálně potřebuje.
NÁM zelenina chutná. To, že nechutná některým jedincům, je spíš důsledek jejich rozmazlenosti.

Další odpovědi
Banán88

neptas se spravne, pracujes se zkreslenymi a spatne pochopenymi informacemi.. trosku si to urovnej a pak se zeptej znovu, jsou totiz i veci ktere vubec nemusi byt chutove dobre a telo je stejne tak potrebuje.. Chute a vune (pachy) jsou individualni cloveku od cloveka..

setapouch

Vychazis z nespravnych premis. Nektere jedovate muchomurky jsou pry velice chutne a nemyslim, ze by telo potrebovalo jed. A mne spousta zeleniny chutna.

ivzez

Souhlasím s Quentosem,
chuť nám v některých případech napoví,
co organismu aktuálně chybí.

Ve většině případů nás ale „honí mlsná“ …
Tzn., že se nemůžeme řídit pouze chutí.

A pokud jde o zeleninu, u té záleží na zvyku
a na schopnosti si ji připravit tak, aby byla i chutná.

Mně zelenina chutná v téměř každé podobě, ale nejradši
mám syrovou zeleninu, trochu osolenou a s bílým jogurtem
(! jogurtem, ne „škrobovou náhražkou“) …

PetrXY

Nechutná pouze ta zelenina, která je špatně připravena (viz většina školních jídelen).

da ny

Tělo přijme vše, co mu dodáte. = „dobré i špatné "
"Řekne si“ stejně dobře o to, co mu chybí, prospívá nebo (ne)prospívá – to proto, aby se úspěšně dařilo nějaké chorobě zdevastovat organismus …
Strava má být pokud možno pestrá a vyvážená 😁

http://www.an­najermarova.cz/tag/chu­te-na-sladke/
Nám, chutná každá zelenina, různě upravená, která nám s ohledem na zdravotní stav neublíží /sneseme ji a sladké též ;)