Avatar uživatele
Standaa

Když nám má chuť říkat, co je dobré a co ne, podle toho jak to naše tělo potřebuje, proč nám nechutná zelenina?

Když je něco dobré tělo nám tím říká že to tělo rádo přijme a spotřebuje proč nám tedy cukr chutná víc než zelenina a některé ovoce když je to to druhé co potřebujeme víc?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3461 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Chuť nám nemá říkat, co je dobré a co ne. Chuť nám spíš říká, co naše tělo aktuálně potřebuje.
NÁM zelenina chutná. To, že nechutná některým jedincům, je spíš důsledek jejich rozmazlenosti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Banán88

neptas se spravne, pracujes se zkreslenymi a spatne pochopenymi informacemi.. trosku si to urovnej a pak se zeptej znovu, jsou totiz i veci ktere vubec nemusi byt chutove dobre a telo je stejne tak potrebuje.. Chute a vune (pachy) jsou individualni cloveku od cloveka..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Vychazis z nespravnych premis. Nektere jedovate muchomurky jsou pry velice chutne a nemyslim, ze by telo potrebovalo jed. A mne spousta zeleniny chutna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Souhlasím s Quentosem,
chuť nám v některých případech napoví,
co organismu aktuálně chybí.

Ve většině případů nás ale „honí mlsná“ …
Tzn., že se nemůžeme řídit pouze chutí.

A pokud jde o zeleninu, u té záleží na zvyku
a na schopnosti si ji připravit tak, aby byla i chutná.

Mně zelenina chutná v téměř každé podobě, ale nejradši
mám syrovou zeleninu, trochu osolenou a s bílým jogurtem
(! jogurtem, ne „škrobovou náhražkou“) …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PetrXY

Nechutná pouze ta zelenina, která je špatně připravena (viz většina školních jídelen).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Tělo přijme vše, co mu dodáte. = „dobré i špatné "
"Řekne si“ stejně dobře o to, co mu chybí, prospívá nebo (ne)prospívá – to proto, aby se úspěšně dařilo nějaké chorobě zdevastovat organismus …
Strava má být pokud možno pestrá a vyvážená 😁

http://www.an­najermarova.cz/tag/chu­te-na-sladke/
Nám, chutná každá zelenina, různě upravená, která nám s ohledem na zdravotní stav neublíží /sneseme ji a sladké též ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek