Když naleznete poklad nebo nějakou cennou věc musíte to nahlásit na příslušný úřad

jak ale postupovat pokud ten nález leží na hranici mezi dvěma státy,musíte to hlasit v obou státech nebo jen jednomu?
Doplňuji:
no to jste mi teda poradili,ted si můžu vybrat:D

Nejlepší odpověď
Radak

Kdyby jste si opravdu nevěděla rady, vykašlete se na úřady a rozdělte se s námi. My to nikomu neřekneme, fakt!!!

Další odpovědi
Mili @

Já bych to nahlásila ve státě, kde dávají vyšší nálezné! 😁

Doplňuji:
tys něco našla?????? jé – a co?????

hanulka11

já???? že bych nalezla poklad …ale to se nestane

Miroslavst

Nic nevím, nic neznám ani Babičku jsem nečetl :D:D
Nic jsem nenašel, nevím o čem je řeč :D:D

A pokud jsem nic nenašel, nic nehlásím.

Ano, ale jinak je povinností nahlásit případný nález na příslušné úřady. Na hranici? To by musela být opravdu další náhoda, většinou by se zřejmě považova každý centimetr, kde by poklad ležel.

A co když jsem našel poklad v jiném slova smyslu-to musím taky hlásit? :D
Hlásím tedy, že jsem našel ....... a dál nepovím :D
Doplňuji:
Takže nyní vážně. Každý nález se musí hlásit. V případě neohlášení a neodevzdání nalezené věci se nálezce dopouští trestného činu zatajení nalezené věci.
Co se týče doplnění, pokud by poklad ležel na hranici dvou států, opět zopakuji, že by se zde zřejmě muselo vzít v úvahu na které části státu nalezený poklad ležel svou většinou, popř. by zde hrál roli výpočet dle zaměření geodeta.