Když nabíjím notebook s jinou, než originální nabíječkou co se může stát? Originální 19V-6.3A a ta co teď mám 19V-3.42A.

Nejlepší odpověď
Hlada

Otázkou je, jaký skutečný odběr má notebook při nabíjení a při provozu. Lze předpokládat, že originální nabíječka bude mírně předimenzovaná. Nejspíš bude náhradní přetížená, takže bude záležet na kvalitě ochrany, jestli se zničí nebo vypne. Bez měření bych to raději nezkoušel a koupil nabíječku silnější.

Další odpovědi
lexx

mělo by to jít, nápětí 19V pasuje ale max.proud (A) nabíječka dodá nižší, bude se nabíjet déle nebo možná mírně přehřívat nutno odzkoušet, nenechej zapojený v síti bez dozoru

led

Pri originálnej nabíjačke môžte počas nabíjania notebook aj plne využívať k práci aj s perifériami, je výkon to zvláda.
Vami uvádzaná nabíjačka má vlastne polovičný výkon, to znamená nabíjať pri vypnutom stave nb a pracovať buď len s accu, alebo s pridanou podporou tejto nabíjačky – táto nabíjačka vlastne nestíha nabíjať accu, len spomaľuje ich vybíjanie

JájsemRaibek

Nic, kapacita nestačí, takže bude spíš jen oživovat než nabíjet.

anonym

Muze nedostatek Amper zpusobit, ze mi nefunguje vetsina klaves? Jen nektere jdou. Jinak dostal jsem info ze:
bud se zdroj přetěžuje a v nejhorším případě ti to shoří ale dnes už spíš to funguje tak, že se zdroj a ntb domluví na nižší.
Co si o tom myslite?

ampéráži a bude se dobíjet pomaleji.

Funna

nemůže…copak, když nemáš NB v el. síti a jede na baterku tak ti nefungují klávesy?…zdroj v prvé řadě nabíjí bateii a teprve poté začne přikrmovat NB…jediné co se stane je to, že se bude baterie nabíjet hodně pomalu…its all…

Hlada

Mezi zdrojem a ntb není žádná komunikace. Přetížený zdroj se buď zničí nebo vypne. Stejně tak neexistuje žádná ampéráž, ale proud.

Dochy

Používají se i nabíjecí obvody, které, přestože se se zdrojem „nedomluví“ omezí nabíjení tak aby nedošlo k poklesu napětí v napájecím obvodu. Nabíjejí tedy „co zdroj dá“
A zdroje které se s NTB „domluví“ existují. Např. HP má 3 pólový konektor a podle všeho je tam nějaká indikace parametrů zdroje jen nevím jakým způsobem – klidně to může být jen zapojený indikační rezistor, opravdu nevím, ale vím že při problémech s konektorem si NTB stěžuje že „smart AC adapter power output is too low…“

jáára

Mám Dell ntb a taky si povídá se zdrojem.
Myslím, že to bude mít většina lepších (pracovních) ntb pořešeno podobně