milablond

Kdyz na netu vracim zbozi (odstoupeni od smlouvy), za jak dlouho nejpozdeji mi musi prodejce vratit penize?

Nejlepší odpověď
ivzez

Na netu zboží vrátit nejde, musíte je prodejci doručit (např. poštou).
Podle mne by prodejce měl peníze vrátit do 30 dnů od převzetí zboží
(ode dne, kdy je převzal od pošty).

Písemné odstoupení od smlouvy podle mne nestačí.

Další odpovědi
Lamalam

Prodávající je povinen vrátit peníze za zboží do 30 dnů od odstoupení od smlouvy. Prvním dnem je den následující po doručení odstoupení od smlouvy.

Zdroj: http://www.bez­pecnyinternet­.cz/pokrocily/na­kupovani-pres-internet/odstoupeni-od-kupni-smlouvy.aspx

lota

Dle OZ: (10) Uplatní-li spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy podle odstavce 7, má dodavatel právo pouze na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. Dodavatel je zároveň povinen vrátit spotřebiteli zaplacené finanční částky nejpozději do 30 dnů od odstoupení. (Zdroj: http://zakony­.centrum.cz/ob­cansky-zakonik/cast-1-hlava-5-paragraf-53)